Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Reklama

W latach osiemdziesiątych, w szkole podstawowej, oburzyłem się, kiedy pani od wychowania obywatelskiego twierdziła, że żużel nie jest dyscypliną sportu...
Podwójnemu indywidualnemu mistrzostw świata, Bartoszowi Zmarzlikowi do uzupełnienia gabloty z najcenniejszymi trofeami brakowało tylko jednego – indywidualnego mistrzostwa Polski. W niedzielę wreszcie je zdobył i to w stylu godnym wielkiego mistrza.
Larum grają! Współczesny miecz Damoklesa zawisł nad speedwayem. Ręka, która go dzierży, należy do tych, którzy nie powinni ustawać w staraniach, aby żużel rósł w siłę; tymczasem panowie działacze najwyższego szczebla nie wstydzą się swych pomysłów.
Polski Związek Motorowy kilka dni temu podjął decyzję o przesunięciu imprezy otwierającej tegoroczny cykl Grand Prix, która pierwotnie miała odbyć się 18 maja. Na nowy termin wyznaczono 8 sierpnia.
Zawodnicy wiedzą w końcu, gdzie mogą szukać oszczędności na kolejny sezon. Koszty utrzymania mogą zmniejszyć się nawet o 200 tysięcy złotych.
Porażka Fogo Unia Leszno to sygnał dla rywali tego zespołu w play-off. Pozycja leszczynian nie jest już tak mocna, ale na razie trudno określić jakie konsekwencje będzie miała ostatnia przegrana.
Jeszcze niedawno sam awans Stelmet Falubazu Zielona Góra do fay play-off stał pod dużym znakiem zapytania, a w klubie było bardzo nerwowo.
Marek Cieślak wprost przyznaje, że do Rosji jedzie po złoty medal Speedway of Nations. Trener wiąże z imprezą wielkie nadzieje.
Zgodnie z pierwotnymi planami w 2019 roku podczas finału Drużynowego Pucharu Świata w Gorzowie Wlkp. miała się zakończyć praca Marka Cieślaka w reprezentacji Polski.
Motocrossowy mistrz Polski w klasie MX Open Łukasz Lonka nie żyje. Sportowiec miał groźny wypadek podczas zawodów East Motocross Cup 2019. Odszedł w wieku 29 lat.

Strony

Reklama