Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Reklama

W ubiegłą niedzielę zakończyła się 104 edycja Giro d’Italia. Przez trzy tygodnie oglądaliśmy popis w wykonaniu zespołu Ineos. Tegoroczny wyścig na półwyspie Apenińskim pokazał nam, jak wielką siłą w kolarstwie jest drużyna.
Pandemia koronawirusa sprawiła, że Polacy masowo przesiedli się na rowery. - Były pozrywane łańcuchy dostaw, więc żeby się odtworzyły, trzeba czasu - mówi Łukasz Kurszewski, kierownik sklepu Bike Atelier w Krakowie, potwierdzając, że magazyny
Jazda na rowerze - zdjęcia to forma spędzania czasu tak stara jak sam wynalazek roweru. Jazda rowerem wśród pięknych krajobrazów jest szczególnie kusząca dla mieszczuchów, którzy często niestety zapominają o odpowiednim przygotowaniu
Legendarny polski kolarz Ryszard Szurkowski jest od blisko pięciu miesięcy sparaliżowany. 10 czerwca uległ wypadkowi podczas wyścigu weteranów w Kolonii.
Odpowiednia pozycja do jazdy na rowerze w dużym stopniu zależy od osobistych preferencji dotyczących komfortu, sprawności i równowagi. Każda wybrana pozycja wymaga dozy kompromisu.
Zima w tym roku była łagodna, a marcowe opady śniegu to ostatnie oznaki tej pory roku. Słoneczne i ciepłe dni oznaczają, że już czas wyjąć rowery z garażu.
Słowiński Park Narodowy i tereny rozciągające się między Ustką i Łebą przyciągają aktywnych turystów. Nie dość, że są piękne to na jednym obszarze skupiają różne środowiska.
Czterech polskich kolarzy - Rafał Majka, Paweł Poljański (obaj Tinkoff), Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) i Łukasz Wiśniowski (Etixx-Quick Step) - wystartuje w rozpoczynającym się w piątek w holenderskim Apeldoorn wyścigu Giro d'Italia.

Reklama