Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Wojna gwiazd futbolowych! „A idź do diabła!" – polecił „zdrajcy” kolega Součka z zespołu

Reklama

czw., 05/05/2022 - 22:35 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Mark Leech, Chris Brunskill / Getty Images

Anatolij Tymoszczuk, ukraińska gwiazda futbolu, odmówił komentarza na temat inwazji wojski rosyjskich na terenie swojej ojczyzny i pozostaje czynnym asystentem trenera piłkarzy Petrogradu. Nie może się z tym pogodzić napastnik West Hamu Andrij Jarmolenko, który oświadczył, że dwaj byli współgracze reprezentacji posłali się nawzajem „w należyte miejsca”.

Wojna na Ukrainie, czy się to komuś podoba, czy nie, przenosi się również na grunt świata sportu. Rosyjscy i białoruscy sportowcy zostali wykluczeni z szeregu zawodów, zagraniczni sportowcy, łącznie z ukraińskimi, zdecydowali się na opuszczenie państwa agresora. Ale są i wyjątki. Tym, który wielu szczególnie leży na żołądku, jest Tymoszczuk, reprezentant Ukrainy w szeregu zawodów i wielokrotny rekordzista, który wciąż jak gdyby nigdy nic czynnie działa u boku futbolistów Petrogradu.

Już w ubiegłym miesiącu Ukraiński Związek Piłki Nożnej wystąpił o pozbawienie byłego gracza ligi licencji trenerskiej i szeregu odznaczeń, które zdobył podczas swojej kariery w Szachtarze Donieck, ponieważ nadal „współpracuje z klubem agresora”. Kolega Součka z West Hamu, napastnik Jarmolenko, utrzymywał z Tymoszczukiem całkiem bliskie relacje. W latach 2009–2016 obaj dumnie reprezentowali swój kraj grając w reprezentacji narodowej. Teraz ich przyjaźń to już przeszłość.

„I jak ci się śpi w nocy?” – napisał podobno Tymoszczukowi Jarmolenko. „Nie śpię” – odpowiedział mu ten lakonicznie. Następnie doszło do telefonu, w którym były gracz Bayernu Monachium chciał się rozmówić z napastnikiem „Młociarzy” (West Ham). „Byłeś dla mnie wzorem, teraz jesteś zerem” – powiedział Jarmolenko. „W odpowiedzi usłyszałem tylko, że mam się pier*****, więc ja mu kazałem zrobić to samo, dla mnie jest już skończony” – skwitował.

Autor: 
Barbora Pecharová / tłum. Małgorzata Chmielowiec
Polub Plportal.pl:

Reklama