Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Mistrz świata F1 - Max Verstappen - podpisuje nowy kontrakt z Red Bull Racing do 2028 roku

Reklama

sob., 03/12/2022 - 12:46 -- MagdalenaL

Max Verstappen świętuje na podium po zdobyciu swojego pierwszego tytułu mistrza świata.

 

Po zdobyciu w zeszłym roku swojego pierwszego tytułu mistrza świata, Max Verstappen podpisał długoterminowy kontrakt z Red Bull Racing, dzięki któremu pozostanie w zespole do 2028 roku.

 

Obecna umowa Holendra miała wygasnąć po sezonie 2023, ale 24-letni kierowca ma nadzieję na długoterminowe sukcesy w zespole. „Bardzo lubię być częścią zespołu Oracle Red Bull Racing, dlatego decyzja o pozostaniu w nim do sezonu 2028 była łatwa”- powiedział Verstappen w oświadczeniu, nawiązując do swojego nowego pięcioletniego kontraktu.

„Kocham ten zespół, a ostatni rok był niesamowity. Naszym celem, od momentu zjednoczenia się w 2016 roku, było zdobycie mistrzostwa i tak się stało, więc teraz chodzi o to, żeby utrzymać numer jeden na samochodzie przez długi czas”.

Zaraz po ubiegłorocznym, dramatycznym wyścigu w Abu Zabi, który zdecydował o tytule, Verstappen zadeklarował chęć długoterminowej współpracy z Red Bullem. „Mój zespół wie, że ich kocham i chcę z nimi pracować przez następne 10-15 lat”- powiedział wtedy.

Dyrektor zespołu Red Bull Racing, Christian Horner, niecierpliwie czeka na więcej, mówiąc, że umowa jest „prawdziwą deklaracją intencji”. „Skupiamy się przede wszystkim na tym, aby Max zachował tytuł mistrza świata, ale ta umowa pokazuje również, że jest częścią długoterminowych planów zespołu”- powiedział w oświadczeniu.

 

 

Vertsappen dołączył do zespołu Red Bull w 2015 roku, a w swoim debiutanckim sezonie w Formule 1 zasilił skład drugiego zespołu Toro Rosso. W 2016 roku awansował do Red Bull Racing i stał się jednym z najlepszych kierowców na torze.

Jego zeszłoroczna rywalizacja z Lewisem Hamiltonem została okrzyknięta najlepszym wyścigiem o tytuł mistrzowski, jaki kiedykolwiek widział ten sport. Stało się to na ostatnim okrążeniu sezonu, gdy Verstappen wykorzystał moment, w którym samochód bezpieczeństwa był nieczynny i zdobył swój pierwszy tytuł mistrza świata w najbardziej kontrowersyjnych okolicznościach.

Świeżo upieczony mistrz świata rozpocznie obronę tytułu 20 marca w Bahjrajnie.

 

Autor: 
Ben Church, CNN / Osoba tłumacząca: Elmurad Mamedov
Polub Plportal.pl:

Reklama