Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Igrzyska w Tokio. 18 nowych przypadków Covid, wśród nich 1 zawodnik

Reklama

pon., 08/02/2021 - 12:58 -- MagdalenaL

                                                    Zdjęcie: www3.nhk.or.jp

 

U grupy 18 osób, spośród których jedna jest zawodnikiem olimpijskim, który przyleciał do Japonii w celu wzięcia udziału w Igrzyskach, stwierdzono pozytywny wynik testu na Covid. Komitet organizacyjny Igrzysk ogłosił pozytywny wynik na koronawirusa w teście PCR i tym samym stan łącznej liczby osób zakażonych na 1 sierpnia wyniósł 259.

1 sierpnia, czyli dziesiątego dnia trwania zawodów, komitet organizacyjny ogłosił, że wśród uczestników oraz personelu obecnie 18 osób otrzymało pozytywny wynik testu na Covid.

Wśród nich znajdują się: 1 uczestnik z zagranicy, który mieszka w wiosce olimpijskiej Harumi w dzielnicy Chuo w Tokio, 5 osób powiązanych z zawodami, które mieszkają poza wioskami olimpijskimi, 11 wykonawców mieszkających w Japonii i 1 wolontariusz.

W okresie od 1 lipca do 1 sierpnia komitet organizacyjny Igrzysk Olimpijskich w sumie poinformował o 259 przypadkach zachorowań na Covid-19.

Autor: 
Tłumaczenie: Magdalena Pirch
Polub Plportal.pl:

Reklama