Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Rosyjskie Ministerstwo Sportu uruchamia stronę internetową poświęconą tamtejszym olimpijczykom

Reklama

ndz., 07/25/2021 - 23:58 -- MagdalenaL

Ministerstwo Sportu Federacji Rosyjskiej, w ramach ruchu „Believe in Russia”, uruchomiło stronę internetową poświęconą tamtejszym uczestnikom igrzysk olimpijskich w Tokio.

„To ważne, aby obywatele kraju znali naszych sportowców i interesowali się ich występami. Rosyjscy olimpijczycy przeszli przez bardzo trudny pięcioletni okres przygotowań. Wiele już udowodnili, a będąc w kadrze narodowej, osiągnęli wysokie wyniki.” – powiedział Oleg Matytsin, Minister Sportu Federacji Rosyjskiej. Jego zdaniem kibice powinni okazać zaintersowanie oraz wsparcie: „W tym celu uruchomiliśmy stronę internetową, na której można poczytać o każdym z naszych reprezentantów. Projekty takie jak ten zbliżają do siebie sportowców oraz fanów”.

Na sportinfo.rf olimpijczycy wypełnili specjalny kwestionariusz, w którym podzielili się ciekawymi informacjami o sobie, opowiedzieli jak zaczynali swoją sportową drogę, które zwycięstwa uważają za najważniejsze w swojej karierze i co robią w czasie wolnym od treningów i zawodów.

Decyzja władz była umotywowana sondażem opublikowanym 22 lipca przez Ogólnorosyjskie Centrum Badania Opinii Publicznej (WCIOM). Wyszło w nim na jaw, iż zdecydowana większość Rosjan (97%) nie zna nazwiska żadnego rodzimego sportowca.

Igrzyska odbędą się w dniach 23 lipca - 8 sierpnia. Sportowcy z ponad 200 krajów zawalczą o 339 medali. Zawody z udziałem rosyjskich olimpijczyków będą transmitowane na żywo na platformie medialnej „Viewer” oraz na kanale telewizyjnym „Russia 1”.

Autor: 
Urszula Modrzejewska
Źródło: 

vesti.ru

Polub Plportal.pl:

Reklama