Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Lewis Hamilton nadal niepowstrzymany: nowy kontrakt z Mercedesem

Reklama

pon., 07/05/2021 - 00:32 -- MagdalenaL

zdjęcie: Wikimedia Commons

Lewis Hamilton odnowił kontrakt z Mercedesem. Dziś aktualny mistrz świata złożył podpis pod dwuletnią umową.

Brytyjczyk już od dziewięciu sezonów jeździ dla Mercedesa, a teraz związał się z tą ekipą na kolejne dwa lata. Tym samym on i jego zespół doświadczą nowej ery Formuły 1, bowiem w 2022 roku zmienią się zasady tego sportu. W tym sezonie Hamilton będzie rywalizować o tytuł z Maxem Verstappenem.

Siedmiokrotny mistrz świata ma wielkie oczekiwania w stosunku do Mercedesa w nadchodzących latach. „Trudno sobie wyobrazić, że pracuję z tym wspaniałym zespołem od prawie dziewięciu lat, a teraz jestem podekscytowany, że możemy kontynuować to przez kolejne dwa. Wiele razem osiągnęliśmy, ale wierzę, że jest jeszcze więcej możliwości zarówno na torze, jak i poza nim. Jestem niezwykle dumny z tego, jak Mercedes wspierał mnie podczas walki o więcej różnorodności i równości w naszym sporcie. Zespół przyjrzał się sobie i stworzył bardziej zróżnicowany skład oraz bardziej inkluzywne środowisko.”

Nowa era

36-latek zdaje sobie sprawę, że nadchodzi ekscytujący czas w jego sporcie. „Zbliża się nowa era dla bolidów. Jest to ogromne wyzwanie i nie mogę się doczekać, gdyż razem możemy wiele osiągnąć.” Szef zespołu Toto Wolff zgadza się ze słowami kierowcy. „Teraz, gdy Formuła 1 stoi u progu zmian, trudno byłoby o lepszego kierowcę w naszym zespole niż Lewis. Osiągane przez niego wyniki mówią same za siebie, a z jego doświadczeniem, szybkością i jakością jest lepszy niż kiedykolwiek wcześniej. Wypatrujemy również wyzwania, które czeka nas w tym sezonie, dlatego chcielibyśmy szybko zakończyć negocjacje kontraktowe, aby nie rozpraszać Hamiltona, by ten mógł skupić się na swoim występie. Zawsze mówiłem, że Lewis zostanie w Mercedesie, dopóki ma w sobie ten ogień i zapał do wyścigów.”

Jak twierdzi dyrektor generalny Stefano Domenicali, również środowisko Formuły 1 powinno być zadowolone, że Brytyjczyk pozostanie w rywalizacji. „To jest fantastyczna wiadomość dla całej dyscypliny, jestem niezwykle zadowolony, że Hamilton zostanie z nami na co najmniej dwa kolejne lata. Trudno uwierzyć w to, ile on osiągnął, a wiem, że wiele jeszcze przed nim. To gwiazda światowego formatu, zarówno na torze, jak i poza nim, a jego wpływ na Formułę 1 jest ogromny.”

Bezkonkurencyjne wyniki

Lewis Hamilton w barwach Mercedesa aż 77 wyścigów ukończył jako zwycięzca, a 74 razy uzyskał pierwsze pole startowe. Od jego debiutu w 2007 roku w zespole McLarena, urodzony w Stevenage kierowca stukrotnie zdobył pierwszą pozycję startową, zaliczył 98 triumfów w wyścigach i aż 171 razy stanął na podium.

Autor: 
tłum. Agata Furmanek
Źródło: 

ad.nl

Polub Plportal.pl:

Reklama