Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Serie A. Jose Mourinho nowym szkoleniowcem AS Romy!

Reklama

pt., 05/14/2021 - 21:34 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Commons Wikimedia / Ronnie Macdonald

Portugalczyk Jose Mourinho został dziś (4 maja) wybrany nowym menedżerem AS Romy. Tym samym „The Special One” wraca do pracy po dwutygodniowej przerwie, kiedy to został zwolniony z angielskiego Tottenhamu Hotspur.

Nie był to długi urlop dla Jose Mourinho. Portugalski trener, po zwolnieniu z Tottenhamu znalazł nowe miejsce pracy, zaledwie po dwóch tygodniach. Wyjedzie on do Rzymu, aby od początku sezonu 2021/2022 zasiadać na ławce trenerskiej AS Romy.

Mourinho nie okazał się być zbawicielem zespołu z północnego Londynu. Tottenham zajmuje dalekie, szóste miejsce, które nie jest premiowane awansem do Ligi Mistrzów. Londyńczycy w tym sezonie odpadli także sensacyjnie z Ligi Europy, dając się ograć przez Dinamo Zagrzeb. Ostatecznie 19 kwietnia, Portugalczyk został zwolniony przez słabe wyniki zespołu.

Całą sytuację skrzętnie wykorzystali działacze z Rzymu. AS Roma poinformowała dziś o zatrudnieniu Mourinho, który na stanowisku zastąpi swojego rodaka Paulo Fonsecę.

W swojej nowej pracy Mourinho nie będzie miał prawa narzekać na nudę. AS Roma zawodzi na krajowym podwórku, czego potwierdzeniem jest dopiero 7. miejsce w ligowej tabeli. Do świeżo upieczonego mistrza z Mediolanu, rzymianie tracą na tę chwilę aż 27 punktów. Portugalczyk musi być więc świadom tego, że związane z nim oczekiwania są ogromne, a poprzeczka wisi wysoko.

Jose Mourinho po 11 latach nieobecności wraca do Italii. W 2008 roku został on szkoleniowcem Interu Mediolan, z którym zdołał zdobyć w 2010 roku potrójną koronę, wygrywając Serię A, Ligę Mistrzów oraz Puchar Włoch.

Autor: 
Kamil Chruściel
Polub Plportal.pl:

Reklama