Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

EURO 2020. Zapadła decyzja UEFY ws. miejsc rozgrywania meczów Polaków

Reklama

wt., 04/27/2021 - 10:11 -- MagdalenaL

Komitet Wykonawczy UEFA podjął decyzję kluczową dla polskiej reprezentacji. Podopieczni selekcjonera Paulo Sousy poznali stadiony, na których zagrają swoje mecze grupowe na Mistrzostwach Europy 2020.

Sewilla zastąpiła Bilbao, natomiast w miejsce Dublina wybrano Sankt Petersburg.

UEFA Euro 2020 zbliża się wielkimi krokami. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, zawodnicy reprezentacji narodowych wybiegną na boiska stadionów poszczególnych europejskich miast w ramach jednej z największych imprez sportowych.

W kontekście meczów grupowych reprezentacji Polski zaszły jednak pewne zmiany. Z powodu obostrzeń pandemicznych obowiązujących w okolicach Bilbao oraz Dublina oraz brak możliwości zapewnienia przynajmniej 25% miejsc dla kibiców na stadionach Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował o zmianie wspomnianych miast na inne, dające możliwość swobodnego toku turnieju. W Hiszpanii, stadion San Mames w Bilbao został zastąpiony przez Estadio la Cartuja w Sewilli. Drugi obiekt, na którego murawę piłkarze nie wybiegną z pewnością to Aviva Stadium w Dublinie. Zastępczą areną stał się Stadion Kriestowskij w Sankt Petersburgu.

Niestety, dla naszej kadry mogą to być bardzo niekomfortowe okoliczności, ze względu na odległość jaką trzeba będzie pokonać między tymi miastami, a wynosi ona niemalże 4500 kilometrów. Taka niedogodność automatycznie staje się kluczowym czynnikiem w kontekście przygotowania fizycznego, któremu reprezentanci będą musieli stawić czoła.

Pierwszy mecz naszej kadry narodowej na EURO 2020 już 14 czerwca o godzinie 18 na obiekcie w Sankt Petersburgu, gdzie podejmiemy naszych południowych sąsiadów – reprezentację Słowacji.

Autor: 
Kamil Chruściel
Polub Plportal.pl:

Reklama