Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Łyżwiarka figurowa Alexandra Trusova wydała książkę autobiograficzną w wieku 16 lat

Reklama

pt., 10/23/2020 - 21:36 -- MagdalenaL

16-letnia rosyjska łyżwiarka figurowa Aleksandra Trusova wyda w listopadzie pierwszą oficjalną książkę biograficzną, w której na 240 stronach przedstawione zostaną etapy jej kariery sportowej, jak podaje kanał sportowy „Eurosport”.

 

W książce sama łyżwiarka figurowa, jej rodzice i trenerzy opowiedzą o dorastaniu w Riazaniu, przeprowadzce do Moskwy i pracy z Eteri Tutberidze. Książka będzie zatytułowana „Dziewczyna, która pokonała grawitację”.

„Wkraczając w świat łyżwiarstwa figurowego trzy lata temu, lekkoatletka z Riazania dokonała niemożliwego - była pierwszą kobietą, która skoczyła w cztery zakręty (wcześniej mogli się tym pochwalić tylko mężczyźni). W ten sposób Aleksandra podniosła poprzeczkę łyżwiarstwa figurowego na nieosiągalny wzrost i wyprowadziła Rosję na bezwarunkowego lidera w tym sporcie ”- skomentowano w książce.

Alexandra Trusova jest pierwszą łyżwiarką figurową w historii, która wykonywała poczwórny lutz i poczwórny toeloop na zawodach pod patronatem Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej, i drugą (po Mikie Ando) wykonującą poczwórny salchow. Jako pierwsza wykonała dwa, a następnie trzy skoki poczwórne w jednym programie. To rekordzistka świata w programie dowolnym.

Przypomnijmy, że w maju 2020 roku Trusova przeniosła się z grupy prowadzonej przez Tutberidze do Akademii Evgeni Plushenko.

 

Autor: 
Tłum. Natalia Madziąg
Polub Plportal.pl:

Reklama