Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Piaff Judge- internetowa rywalizacja sportowa.

Reklama

pon., 05/18/2020 - 17:47 -- moderator2

Foto: Piaff Judge

 

W związku z obowiązującymi obecnie obostrzeniami, zabraniającymi organizacji imprez masowych, świat zawodów jeździeckich stanął w miejscu. Jednak na potrzeby sportowców postanowili odpowiedzieć członkowie ośrodka jeździeckiego Golden Horse, powołując do życia platformę Piaff Judge, która pozwala na podjęcie rywalizacji bez konieczności opuszczania terenu stajni.

Inicjatywa czworoboków szkoleniowych online stwarza okazję do otrzymania profesjonalnej oceny przejazdu od wykwalifikowanej kadry. Sędzią ambasadorem Piaff Judge jest była zawodniczka ujeżdżenia oraz sędzia zawodów międzynarodowych- pani Marlena Gruca-Rucińska. Według informacji zamieszczonych na oficjalnym fanpage’u, na Facebooku aby wziąć udział w projekcie, po nagraniu przejazdu i zarejestrowaniu się w systemie, należy również wybrać sędziego, który ma zweryfikować poczynania zawodnika. Następnie wskazany juror odpowiednio ocenia powierzony mu program. Jak zaznaczają organizatorzy- sprawdzenie materiału zajmie od dwóch do czterech dni roboczych.

Choć strona wciąż oczekuje oficjalnej premiery (zapowiadanej na drugą połowę maja), pomysłodawcy projektu ogłosili konkurs na pierwszych testerów platformy. Pięć osób wybranych przez członków Piaff Judge otrzyma od jednego z sędziów darmowy komentarz oraz punktację wykonanego przez siebie programu. Jednym z warunków niezbędnych do wzięcia udziału w wyzwaniu jest podjęcie próby rozwiązania trzyetapowego quizu dotyczącego ciekawostek ze świata ujeżdżenia. Chętni do spróbowania swoich sił na spełnienie wymagań mają czas do 20 maja.

Panująca na świecie sytuacja wymusiła na sportowcach konieczność pozostania w ośrodkach treningowych, a niektórym znacznie utrudniła wykonywanie pracy. Przejazdy szkoleniowe online nie podnoszą co prawda poziomu adrenaliny, jak ma to miejsce podczas zmagań na żywo, kiedy uczestnicy widzą swoich współzawodników i na całe trzy dni zanurzają się w atmosferze rywalizacji. Z oczywistych powodów wykluczony jest również kontakt z publicznością, której doping często dodaje energii, pomaga otrząsnąć się z niepowodzeń, a świętowaniem zwycięstwa cieszyć się podwójnie. Jednak możliwość otrzymania oceny przejazdu od kompetentnych jurorów, bez dużego stresu i jeszcze większych wydatków związanych np. z transportem konia na miejsce rozgrywek, zorganizowaniem i opłaceniem pensjonatu dla zwierzęcia i hotelu dla jeźdźca, czy wyżywieniem podczas zawodów, zdaje się być kuszącą ofertą.

Dzięki aktywności i zaangażowaniu zespołu GH Piaff Judge w mediach społecznościowych- na Instagramie i Facebooku- przyszli użytkownicy platformy w szybki sposób znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania o charakterze organizacyjno-technicznym. Można to zrobić np. wchodząc w wyróżnioną relację zatytułowaną „FAQ” lub kierując swoje wątpliwości bezpośrednio do pomysłodawców poprzez wiadomość prywatną.

Projekt został ciepło przyjęty przez społeczność jeździecką, a pierwsze osoby nagrały już swoje poczynania. Wśród nich- Anna Maria Wojtkowska, członkini kadry narodowej na 2020 rok, ze swoim wierzchowcem Pascalem. To niestandardowe przedsięwzięcie dobrze wpisuje się w potrzeby współczesnego środowiska organizacji zawodów sportowych, należy się zatem spodziewać dużego zainteresowania tematem, a w przyszłości być może powstania podobnych platform, również dla pozostałych dyscyplin.

Autor: 
Małgorzata Mielcarek
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama