Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Boks. Michalczewski nie wierzy w Kownackiego. "Nie ma papierów na bycie mistrzem świata"

Reklama

wt., 04/07/2020 - 12:36 -- moderator2

20 wygranych walk (w tym 15 przez nokaut) oraz jedna porażka - to bilans Adama Kownackiego na zawodowych ringach. Polski bokser nie ukrywa swoich wysokich aspiracji. Jego marzeniem była walka o mistrzostwo świata. Zapowiadał, że jest gotowy, by stanąć w ringu przeciwko Deontay'owi Wilderowi czy Anthony'emu Joshule. W dodatku widział szanse na to, by sięgnąć po tytuł.

Jego plany brutalnie przerwała jednak niedawna porażka z Robertem Heleniusem. Polak był faworytem starcia z Finem, ale sensacyjnie przegrał przez nokaut. Była to pierwsza w jego karierze walka, w której musiał uznać wyższość przeciwnika. Teraz Kownacki musi zweryfikować swoje plany na bokserską przyszłość.

17055287085247961433-2.jpg

W to, że Kownacki kiedykolwiek zostanie bokserskim mistrzem świata wątpi Dariusz Michalczewski. - Jak mówiono o jego walce o mistrzostwo świata, to mi się nie zgadzały nawet drobne w kieszeni. Adamowi ktoś zrobiłby krzywdę, gdyby go wypuścił na Joshuę czy Wildera - powiedział we vlogu Andrzeja Kostyry, a cytuje go "Super Express".

- Adam ma wielkie serce, ale nie ma papierów na bycie mistrzem świata. Jest bardzo ograniczony boksersko. Jest bardzo solidny, potrafi mocno uderzyć. Przegrał przed czasem z przeciętnym zawodnikiem, tym Skandynawem - dodał "Tygrys".

Michalczewski to jeden z najlepszych polskich bokserów. Stoczył 50 walk na zawodowych ringach i wygrał 48 z nich. Przez dwanaście lat był niepokonany. W swoim dorobku miał tytuły mistrza świata zawodowców federacji WBO, WBA i IBF w kategorii półciężkiej oraz WBO w kategorii junior ciężkiej.

Autor: 
Łukasz Witczyk
Polub Plportal.pl:

Reklama