Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Koszykówka. Puchar Polski znów w stolicy. Kto będzie gwiazdą turnieju?

Reklama

śr., 02/12/2020 - 09:46 -- moderator2

Ludvig Hakanson (Stelmet Enea BC Zielona Góra)

Nasze zestawienie otwiera Ludvig Hakanson, który szybko wkomponował się do systemu preferowanego przez trenera Żana Tabaka i znakomicie spisuje się w roli pierwszego rozgrywającego.

Trudno aktualnie wyobrazić sobie Stelmet bez Hakansona. 23-latek jest wychowankiem słynnej Barcelony. Jego inteligencja w grze widoczna jest gołym okiem. W ofensywie imponuje spokojem i świetnym przeglądem pola. W defensywie także radzi sobie bardzo dobrze i jak na warunki polskiej ekstraklasy, jest zawodnikiem kompletnym. To będzie jedna z gwiazd tegorocznego Pucharu Polski.

Statystyki: 10,9 punktu, 5,7 asysty, 2,1 zb

 

17055287085247961433-2.jpg

 

Michał Michalak (Legia Warszawa)

Czas na przedstawiciela Legii Warszawa, dla którego transfer do stolicy okazał się strzałem w dziesiątkę. Michał Michalak odszedł z Anwilu i długo szukał dla siebie nowego klubu. Priorytetem był wyjazd za granicę, jednak brakowało konkretnej oferty. Ta nadeszła z Legii, która bardzo potrzebowała lidera z prawdziwego zdarzenia.

Dla obu stron był to świetny deal. Legia odbiła się od dna i zyskała gracza pokroju Omara Prewitta. Świetna gra Michalaka zaowocowała natomiast powołaniem do reprezentacji Polski. Nie jest wykluczone, że za granicę Michalak wyjedzie jeszcze w tym sezonie. Warszawianie w play-off już na pewno nie zagrają, więc to otwiera szansę na wyjazd do ligi, w której będzie otwarte okienko transferowe.

Statystyki: Statystyki: 21,1 pkt, 4,5 zb, 4,3 as

 

Josh Bostic (Arka Gdynia)

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć miejsca dla lidera Arki Gdynia, o którym nie jest tak głośno, jak w poprzednim sezonie, jednak wiąże się to tylko ze słabszą formą ekipy z Pomorza. Sam Josh Bostic pod względem indywidualnym nie zwalnia tempa i notuje jeszcze lepsze statystyki niż rok wcześniej.

Bostic jest świetnie wyszkolony pod względem technicznym, ma duży repertuar zagrań w ofensywie. Ma smykałkę do zdobywania punktów, ale potrafi także podać piłkę do lepiej ustawionych kolegów. Jeśli Arka odpali, Bostic będzie faworytem do nagrody MVP.

Statystyki: 19,7 pkt, 5 zb, 3,6 as

 

Chris Wright (Polski Cukier Toruń)

Kluczową postacią Polskiego Cukru jest w tym sezonie Chris Wright, który powinien także błyszczeć w Pucharze Polski. Było zagrożenie, że 30-latek odejdzie z Energa Basket Ligi, jednak Twarde Pierniki nie zgodziły się na transfer. W kontrakcie zawodnika nie ma również klauzuli odstępnego.

Zobacz także: Najpierw nowy prezes, później transfery. Polpharma walczy o utrzymanie

Wright ma wszystkie cechy nowoczesnego rozgrywającego. Nie tylko kreuje pozycje dla innych, ale też potrafi samemu wykończyć akcje zespołu. Amerykanin jest szybki, dynamiczny, dobrze panuje nad piłką.

Statystyki: 15,8 pkt, 5,5 as, 2,6 zb

Autor: 
Jakub Artych
Źródło: 

sportowefakty.wp.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama