Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Kolarstwo. Volta a la Comunitat Valenciana. Pogacar najlepszy w generalce. Ostatni etap dla Jakobsen

Reklama

pon., 02/10/2020 - 15:09 -- moderator2

Fabio Jakobsen (Deceuninck Quick-Step) pokonał rywali i okazał się najlepszy na ostatnim etapie Volta a la Comunitat Valenciana. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej odniósł niesamowity Tadej Pogačar (UAE Team Emirates).

Ostatni, zaledwie 97-kilometrowy etap Volta a la Comunitat Valenciana zlokalizowany był na płaskim terenie. Kolejny raz należało się spodziewać, że walkę o zwycięstwo stoczą sprinterzy finiszujący z większej grupy. 

17055287085247961433-2.jpg

Chwile po starcie do ataku ruszyła czwórka kolarzy, która utworzyła ucieczkę dnia. Wśród harcowników znaleźli się: Hugo Houle (Astana), Sergio Samitier (Movistar), Francesco Romano (Bardiani) oraz Jon Agirre (Equipo Kern Pharma). Mimo zgodnej współpracy wspomniana czwórka nie zdołała uzyskać przewagi pozwalającej myśleć o etapowym zwycięstwie. Mocno jadący peleton kontrolował ucieczkę, której przewaga przez większą część etapu oscylowała w okolicach jednej minuty.

Ostatecznie to Fabio Jakobsen (Deceuninck Quick-Step) okazał się najlepszy na finiszu. Holender świetnie wyprowadzony przez partnerów z drużyny o błysk szprychy wyprzedził Dylana Groenewegena (Jumbo-Visma) oraz Johna Degenkolba (Lotto Soudal).

Triumf w klasyfikacji generalnej odniósł Tadej Pogacar (UAE Team Emirates). Słoweniec pokazał się z doskonałej strony i udowodnił, że już teraz należy się z nim liczyć podczas najbardziej prestiżowych wyścigów. Polacy niestety nie odegrali kluczowych ról podczas wyścigu. Michał Kwiatkowski i Tomasz Marczyński zajęli dalsze miejsca. Nie zachwycił również polski CCC Team. Greg Van Averamet i spółka próbowali kilka razy "szarpnąć" do przodu. Niestety nic z tego nie wychodziło i CCC Team nadal pozostaje bez etapowego zwycięstwa w tym sezonie.

 

Autor: 
Sebastian Gryziecki
Źródło: 

wp.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama