Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Dawid Kubacki po raz drugi wygrał w Titisee-Neustadt

Reklama

ndz., 01/19/2020 - 17:19 -- zzz

W pierwszej serii konkursowej w Titisee-Neustadt bezkonkurencyjny okazał się Dawid Kubacki. Polak pofrunął aż 143 m w niesprzyjających warunkach pogodowych. Do finału awansowało trzech "Biało-Czerwonych".

 

Drugi konkurs indywidualny na niemieckim obiekcie w Titisee-Neustadt to kolejna szansa podopiecznych Michała Doleżala na świetne pucharowe wyniki. W serii próbnej z rewelacyjnej strony pokazał się Dawid Kubacki, który popisał się skokiem na odległość 135 m i uplasował się na drugim miejscu za Stefanem Kraftem (142 m). Na czwartej pozycji uplasował się Kamil Stoch. Nasz reprezentant poszybował 132,5 m.

W niedzielę w stawce było sześciu Polaków, z czego do serii finałowej awansowała trójka z nich. 

Dobrą dyspozycje potwierdził Dawid Kubacki, który w festiwalu zmiany belek startowych i trudnych warunkach wietrznych poszybował 143 m i znacznie wyprzedził swoich rywali. Za jego plecami znaleźli się Ryoyu Kobayashi, który w lepszych warunkach uzyskał 147 m oraz Yukiya Sato (143 m).

Na 6. miejscu sklasyfikowany został Piotr Żyła (141 m). Na 15. pozycji na półmetku rywalizacji znalazł się Kamil Stoch z rezultatem 128 m. Reszta Polaków nie uzyskała prawa startu w drugiej serii.

Na 39. pozycji rywalizację zakończył Stefan Hula z wynikiem 125 m. Nie popisał się tez Aleksander Zniszczoł, skacząc 117,5 m. Najgorzej z podopiecznych Michała Doleżala zaprezentował się Maciej Kot. Zakopiańczyk został sklasyfikowany na ostatnim miejscu z wynikiem 102,5 m. 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

pap/interia/plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama