Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Polska rozegra mecz z Izraelem w okupowanej przez Żydów Jerozolimie

Reklama

śr., 11/13/2019 - 18:26 -- zzz

Polska zagra z Izraelem w okupowanej przez Żydów Jerozolimie, taką decyzję podjął izraelski minister sportu Miri Regev

Polskiej drużynie nie tyle zagraża narodowa drużyna Izraela, ile rakiety wystrzeliwane ze Strefy Gazy przez Palestyńczyków w odwecie za zajęcie Palestyny. Ministerstwo ds sportu wydało oświadczenie"Państwo Izrael jest świadome, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa polskiej drużynie i delegacji. Zrobimy wszystko co konieczne, aby to bezpieczeństwo zagwarantować. Pragniemy podkreślić, że dziś nie ma przeszkód, aby rozegrać ten mecz w Jerozolimie, tak jak zaplanowano. Życie w Jerozolimie toczy się normalnie" - zapewnia pani minister. Kopię listu (otrzymała go również izraelska federacja), przekazał izraelski portal Ynet.co.il."Biorąc pod uwagę napiętą sytuację w kraju gospodarza meczu, PZPN po licznych rozmowach i konsultacjach z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP, ambasadą Polski w Izraelu, federacją piłkarską Izraela oraz przedstawicielami UEFA, podjął decyzję o udaniu się do Jerozolimy i rozegraniu planowanego meczu eliminacji ME" - argumentował PZPN decyzję o wyjeździe do Jerozolimy."Nasi rozmówcy i partnerzy organizujący te rozgrywki zapewnili nas o wykluczeniu ryzyka i gwarancjach bezpieczeństwa podróży i pobytu reprezentacji Polski oraz grupy ok. 2000 polskich kibiców, wybierających się do Izraela. Jednocześnie gospodarze meczu zaapelowali do polskich kibiców o odpowiedzialność, dyscyplinę i bezwzględne zastosowanie się do przepisów prawnych obowiązujących na terenie państwa Izrael.

Polski Związek Piłki Nożnej zastrzega sobie prawo podjęcia stosownych i stanowczych działań w sytuacji, kiedy w związku z meczem Izrael - Polska będzie zagrożone bezpieczeństwo polskich piłkarzy i kibiców" - dodawał.

Pierwsze rakiety spadły na Izrael w poniedziałek w nocy i we wtorek. W Tel Awiwie, gdzie w piątek wyląduje polska kadra (70 km od Jerozolimy) ogłoszono alarm rakietowy, na jeden dzień władze zamknęły szkoły. W środę rano ze Strefy Gazy poleciały kolejne rakiety, ale naprawdę niebezpiecznie jest na południu kraju.

Autor: 
zzz
Źródło: 

PAP/INTERIA/PLPORTAL.PL

Polub Plportal.pl:

Reklama