Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

ME w boksie kobiet: Kruk i Rygielska zapewniły sobie medale

Reklama

czw., 08/29/2019 - 12:13 -- izabela.szkatula

Sandra Kruk w kategorii 57 kg i Aneta Rygielska w 64 kg awansowały do półfinałów i zapewniły sobie co najmniej brązowe medale mistrzostw Europy w kobiecym boksie w Alcobendas koło Madrytu. Wcześniej sztuka ta udała się Elżbiecie Wójcik (75 kg).

17055287085247961433-2.jpg

Kruk w ćwierćfinale wygrała z Białorusinką Heliną Brujewicz 3:2 i w półfinale zmierzy się z Włoszką Irmą Testą. Rygielska okazała się lepsza od Ani Howsepjan z Armenii 5:0, a jej kolejną rywalką będzie Ukrainka Marija Bowa. Wójcik o finał ME będzie walczyła ze Szwedką Love Holgersson. Półfinały odbędą się w sobotę.

W środę w ćwierćfinałach odpadły dwie inne Polki - Natalia Rok (54 kg) przegrała z Białorusinką Julią Apanasowicz, a Kinga Szlachcic (60 kg) z Turczynką Semą Caliskan. Wcześniej z mistrzostwami pożegnały się Karolina Koszewska (69 kg), Sandra Drabik (51 kg) i Agata Kaczmarska (81 kg).

W ubiegłorocznych ME w Sofii Polki zdobyły jeden medal. Z brązowego cieszyła się Lidia Fidura (+81 kg). Natomiast pod koniec czerwca w Mińsku odbyły się kontynentalne igrzyska, w których rywalizowano w pięciu kobiecych kategoriach. Zawodniczki trenerki Karoliny Michalczuk trzykrotnie stanęły na podium: Koszewska wywalczyła złoto, zaś Drabik i Wójcik - brąz.

Autor: 
Onet
Źródło: 

Onet

Polub Plportal.pl:

Reklama