Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Rodzina i fani pożegnali Bjorga Lambrechta

Reklama

wt., 08/13/2019 - 14:28 -- izabela.szkatula

We wtorek w Knesselare, rodzinnej miejscowości zmarłego  22-latka odbył się pogrzeb Bjorga Lambrechta. Kolarza żegnały setki osób.

17055287085247961433-2.jpg

Bjorg Lambrecht zginął w wypadku podczas 3. etapu Tour de Pologne. Zawodnika Lotto Soudal żegnały tłumy, nie tylko rodzina i przyjaciele, ale również fani. Przed kościołem, w którym odbywała się ceremonia rozstawiono telebim. Osoby towarzyszące Belgowi w ostatniej drodze mogły wpisać się do księgi kondolencyjnej, z czego skorzystały setki osób. Zawodnicy drużyny Lambrechta, którzy biorą udział w wyścigu BinckBank Tour wystartowali z czarnymi opaskami na ramionach.

– Śmierć Bjorga Lambrechta spowodowała ogromny smutek, konsternację. Nie wiedzieliśmy, co dalej robić. Ginie człowiek. Tak naprawdę nikt nie wie, dlaczego tak się stało. Z tego powodu peleton skamieniał. Lambrecht będzie wciąż żył w peletonie Tour de Pologne – mówił dyrektor wyścigu Czesław Lang.

 

Autor: 
Izabela Szkatuła
Źródło: 

Onet

Polub Plportal.pl:

Reklama