Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Robert Kubica: Williams potrzebuje czasu, aby zmiany dały efekt

Reklama

czw., 07/18/2019 - 14:33 -- izabela.szkatula

Robert Kubica stwierdził, że zmiany w Williamsie będą widoczne w wynikach na torach Formuły 1, lecz na to potrzeba czasu. – Nie chcę zbytnio zagłębiać się w szczegóły, ale trwały i nadal trwają prace nad restrukturyzacją fabryki - przekonuje polski kierowca w rozmowie z Motorsport.com.

 

Williams jest w trakcie swojego najgorszego sezonu w 40-letniej historii brytyjskiego teamu. Jego kierowcy - Robert Kubica i George Russell nie zdobyli jeszcze żadnych punktów i podczas żadnego z tego rocznych wyścigów nie zakwalifikowali się do Q1.
Do tego szef techniczny ekipy, Paddy Lowe wziął urlop po testach przedsezonowych, a pod koniec ubiegłego miesiąca całkowicie opuścił zespół. W tej sytuacji Williams pozostał z wakatem na niezwykle ważnym stanowisku, choć wszystkim starają się kierować główny inżynier Doug McKiernan, szef działu projektowego - Adam Carter oraz starszy inżynier wyścigowy - Dave Robson.
Jak mówi Kubica, wiele w Williamsie się teraz zmienia i będzie się zmieniać. - W fabryce ludzie najwyższego szczebla podejmują decyzje o przeprowadzeniu restrukturyzacji. To coś, co wymaga czasu - opowiada i odnosi się jeszcze do odejścia Lowe'a. – Zdecydowanie, kiedy ludzie odchodzą, pozostawiają po sobie pewną pustkę, luki, które z czasem trzeba zapełnić. Musimy to jednak robić i to robimy, pracując jako zespół i ufamy ludziom, którzy pracują nad samochodem. Poczekajmy więc i zobaczymy, co będzie.
Prace nad poprawieniem sytuacji w Williamsie trwają cały czas. – Zdecydowanie dzieje się dużo, co jest normalne w Formule 1. Myślę, że nikt nie odpoczywa w padoku. Wszyscy próbują wydobyć maksimum z samochodów, a także z obiektu i z ludzi. Jesteśmy w trudnej sytuacji, ale musimy kontynuować pracę i naciskać. Jedynym sposobem na poprawę jest wypróbowanie wszystkiego, co tylko możemy.... Ale jak powiedziałem, nie możemy oczekiwać cudów z dnia na dzień, więc musimy kontynuować tę ciężką pracę.
Kubica podkreślił również, że Williams musi unikać nawiązań do znamienitej historii teamu, która była pełna sukcesów. – Mam wielki szacunek dla tego, co zostało osiągnięte, ale musimy myśleć o tym, co jest teraz i o przyszłości, a nie za dużo o przeszłości. To jest teraz priorytet - dodaje Kubica. – Nie będziemy mieli przewagi dzięki historii, musimy starać się zyskać na tym, co chcemy osiągnąć i musimy nad tym pracować.

 

Autor: 
Onet
Źródło: 

Onet

Polub Plportal.pl:

Reklama