Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

US Open. Naomi Osaka zapowiedziała przerwę od grania w tenisa

Reklama

pon., 10/11/2021 - 01:11 -- MagdalenaL

Naomi Osaka podczas US Open (zdj. BBC)

Naomi Osaka (23 l.), która przegrała w trzeciej rundzie turnieju U.S. Open, zapowiedziała na konferencji prasowej po meczu, że planuje zrobić kolejną przerwę od tenisa. „Od jakiegoś czasu nie czuję się szczęśliwa, nawet kiedy wygrywam. Czuję raczej ulgę. Kiedy przegrywam, czuję się bardzo przygnębiona. Nie sądzę, żeby to było normalne” - powiedziała Osaka.

Celująca w kolejne zwycięstwo Osaka została pokonana w 3 rundzie przez 18-letnią Leilę Fernandez z Kanady. Po utracie przewagi przez Osakę Fernandez odrobiła straty i wygrała mecz 5-7, 7-6 (7-2), 6-4.

Na pomeczowej konferencji prasowej Osaka mówiła coraz bardziej zapłakanym głosem: „Czuję, że jestem na etapie decydowania o tym, co chcę zrobić”. Dodała: „Szczerze mówiąc, nie wiem, kiedy znowu będę grać w tenisa. Myślę, że potrzebuję przerwy”.

Pod koniec maja tego roku Osaka wycofała się z turnieju French Open z powodu problemów ze zdrowiem psychicznym. W tym czasie Osaka ujawniła, że od czasu wygrania swojego pierwszego dużego turnieju podczas US Open w 2018 roku cierpi na depresję. Po przegapieniu Wimbledonu pojawiła się na Olimpiadzie w Tokio jako ostatnia osoba niosąca pochodnię podczas ceremonii otwarcia oraz jako zawodniczka. Przegrała jednak w 3 rundzie.

Osaka, która wyglądała na pewną wygranej w drugim secie w trzecim dniu turnieju, została wytrącona z równowagi, gdy jej serwis został przełamany 6-5. Po przegranym tie-breaku z Fernandez, która przejęła kontrolę nad meczem, dwukrotnie uderzyła rakietą o ziemię. „Bardzo mi przykro z tego powodu” - powiedziała Osaka. „Sama nie wiem, dlaczego to zrobiłam. Mimo że zwykle lubię wyzwania, ostatnio czuję ogromny niepokój, kiedy coś nie idzie po mojej myśli. Czuję się przez to jak małe dziecko”.

Kanadyjka przełamała serwis Osaki na początku trzeciego seta, wygrywając go potężnym forehandem. Wygrała ten mecz z wielkim uśmiechem na twarzy. „Od początku wiedziałam, że mogę wygrać” - powiedziała Fernandez po meczu. „Starałam się nie myśleć o tym, że rywalizuję z Naomi. Wiedziałam, co muszę zrobić i starałam się na tym skupić”.

Autor: 
Tłumaczenie: Katarzyna Barańska
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama