Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Świątek lepsza od Hurkacza

Reklama

śr., 07/14/2021 - 17:18 -- MagdalenaL

zdjęcie: Wikimedia Commons

Do nietypowego meczu doszło we wtorek na kortach w Gdyni. Dwoje czołowych polskich tenisistów, czyli Iga Świątek oraz Hubert Hurkacz, rozegrało pokazówkę w mikście, choć kibice mogli również oglądać pojedynek między rodzimymi gwiazdami dyscypliny.

Dwie najlepsze polskie rakiety miał zmierzyć się w starciu mikstowym, gdzie wrocławianinowi, niedawnemu półfinaliście Wimbledonu, partnerowała Klaudia Jans-Ignacik, natomiast u boku raszynianki miał wystąpić Marcin Matkowski. Ze względu na pokazowy charakter rywalizacji miała ona trwać tylko jeden set.

Od samego początku było widać, iż gra nie toczy się o najwyższą stawkę. Mecz przebiegał w przyjaznej atmosferze, a pierwsze sześć gemów padło łupem podających. Dopiero od tego momentu nieco mocniej do pracy zabrał się duet Świątek-Matkowski, który zaczął narzucać swoje warunki i dzięki wygraniu trzech kolejnych wymian przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Nie był to jednak koniec wrażeń, bowiem chwilę później rozegrano wyjątkowy tie-break. Na korcie pozostali wyłącznie aktywni tenisiści, którzy rozegrali ,, decydujący" gem. W nim ponownie lepsza okazała się mistrzyni French Open 2020, ustalając wynik końcowy na 7:3. Widać było, że miała sporo frajdy z rywalizacji, czego nie ukrywała w wywiadzie pomeczowym: ,,Granie przeciwko Hubertowi to nie jest łatwa rzecz. Nie występowałam w wielu "pokazówkach" w życiu, ale ta była najfajniejsza.”

Głównym celem wydarzenia była zbiórka pieniędzy na Akademię Przyszłości i to właśnie na ten cel zostanie przeznaczony dochód z biletów. Poza tym w Gdyni za kilka dni rozpocznie się turniej WTA, a wtorkowa impreza miała być zachętą dla kibiców do przyjścia na obiekt podczas BNP Paribas Poland Open (19-25 lipca), gdzie ma pojawić się kilka zawodniczek z pierwszej setki rankingu WTA, jak choćby Julija Putincewa czy Tamara Zidansek.

W tym czasie obie gwiazdy polskiego tenisa wylecą na igrzyska do Tokio, gdzie będą walczyć o złote medale olimpijskie. Świątek wystartuje w singlu i być może w mikście, natomiast Hurkacz będzie walczył w singlu i deblu, gdzie jego partnerem będzie Łukasz Kubot. Rywalizacja w Japonii rozpocznie się 24 lipca i będzie toczyć się na kortach twardych.

Autor: 
Hubert Rybkowski
Źródło: 

tvpsport.pl

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama