Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Gwiazda tenisa Andy Murray mówi, że gracze „są zobowiązani”, by się zaszczepić

Reklama

wt., 08/31/2021 - 02:45 -- MagdalenaL

Trzykrotny mistrz turniejów Wielkiego Szlema Andy Murray poinformował, iż ma nadzieję, że więcej tenisistów zdecyduje się na szczepionkę przeciwko Covid-19, aby zapewnić bezpieczeństwo „szerszej publiczności”.

34-latek powiedział, że jest szczęśliwy, że został zaszczepiony, ale zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy w świecie tenisa są tak chętni do przyjęcia szczepionki jak on.

„Sądzę, że powodem, dla którego wszyscy się szczepimy, jest zwracanie uwagi na szerszą publiczność” – powiedział dziennikarzom w sobotę, przed rozpoczęciem US Open.

„Jako gracze, którzy podróżują po całym świecie, mamy obowiązek zwracać uwagę na innych ludzi”.

„Cieszę się, że zostałem zaszczepiony. Mam nadzieję, że więcej graczy zdecyduje się na ten krok w nadchodzących miesiącach”.

Organizatorzy przyszłotygodniowego US Open poinformowali, że fani w wieku 12 lat i starsi muszą okazać dowód szczepienia, aby wziąć udział w finałowym turnieju wielkoszlemowym w tym roku.

Jednak pomimo zachęty ze strony organów zarządzających sportem, szczepionki nie są obecnie obowiązkowe dla graczy.

Trasa tenisowa została mocno dotknięta pandemią w ciągu ostatniego roku, a turnieje były możliwe tylko dzięki surowym protokołom Covid-19.

Murray informuje, że cieszy się „dość normalnym” życiem przed US Open, ale ci niezaszczepieni sportowcy mogą zmagać się z pewnymi ograniczeniami, które nadal ich dotyczą.

Światowy numer 1 Novak Djokovic powiedział niedawno, że ma nadzieję, że szczepionki nie staną się obowiązkowe dla tenisistów w trasie, a także, że nie ujawni w przyszłości czy został zaszczepiony, czy też nie.

Tymczasem wschodząca gwiazda tenisa Stefanos Tsitsipas, który zagra z Murrayem  w pierwszej rundzie US Open, powiedział, że przyjmie szczepionkę tylko wtedy, gdy stanie się obowiązkowa.

23-latek z Grecji powiedział dziennikarzom w zeszłym tygodniu, że martwi się potencjalnymi skutkami ubocznymi szczepionki. Po swojej wypowiedzi został skrytykowany przez grecki rząd, który nie zgodził się z jego komentarzami.

„Stefanos nie ma wiedzy i badań, aby ocenić potrzebę szczepień”, powiedział rzecznik rządu Giannis Oikonomou według greckich doniesieniach prasowych.

Autor: 
Ben Church / tłum. Julia Barć
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama