Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

French Open przełożony o 1 tydzień z powodu pandemii

Reklama

pt., 04/09/2021 - 10:54 -- MagdalenaL

Zdjęcie: He Junhui / Unsplash

PARYŻ - Drugi rok z rzędu tradycyjny harmonogram French Open jest zakłócany przez pandemię koronawirusa.

W czwartek turniej tenisowy Wielki Szlem, odbywający się na kortach ziemnych, ogłosił, że odsunie rozpoczęcie tego sezonu o tydzień z powodu rosnącej liczby przypadków wirusa we Francji.

"To przesunięcie terminu da nam trochę więcej czasu na poprawę sytuacji zdrowotnej i powinno pozwolić nam zoptymalizować nasze szanse na przyjęcie widzów na Roland Garros" - powiedział Gilles Moretton, prezes francuskiej federacji tenisowej. "Czy to ze względu na kibiców, zawodników czy atmosferę, obecność tłumu jest kluczowa dla turnieju, pierwszego międzynarodowego wydarzenia sportowego tej wiosny".

French Open miał się rozpocząć 23 maja, ale mecze pierwszej rundy rozpoczną się teraz 30 maja.

Zeszłoroczny turniej został przesunięty na wrzesień z powodu pandemii, a tłumy ograniczono do 1 000 osób dziennie.

Opóźnienie będzie miało wpływ na sezon na kortach trawiastych, ale nie na Wimbledon.

Władze tenisa wydłużyły do trzech tygodni przerwę między finałem French Open a rozpoczęciem Wimbledonu w 2015 roku, dając zawodnikom dodatkowy czas na przyzwyczajenie się do najszybszej nawierzchni w grze. Jednak z powodu ogłoszonego w czwartek opóźnienia sezon zostanie skrócony do dwóch tygodni plus Wimbledon.

"Wszystkie cztery turnieje Wielkiego Szlema są zjednoczone w ich opinii na temat znaczenia przygotowań do każdego Wielkiego Szlema ... Jednak biorąc pod uwagę znaczne wyzwania stojące przed FFT w inscenizacji Roland Garros, a także w celu uniknięcia dalszego wpływu na resztę harmonogramu, sezon kortów trawiastych zostanie zmniejszony o jeden tydzień w 2021 roku", powiedział zarząd Wielkiego Szlema w oświadczeniu.

Wimbledon został odwołany w zeszłym roku z powodu pandemii, po raz pierwszy od II wojny światowej najstarszy turniej tenisowy Wielkiego Szlema nie został rozegrany.

Opóźnienie tegorocznego French Open nastąpiło w momencie, gdy szpitale w kraju zbliżają się do przepełnienia spowodowanego przypadkami wirusa. Aby spowolnić tempo infekcji, wprowadzono nowe ograniczenia w całym kraju, w tym trzytygodniowe zamknięcie szkół, miesięczny zakaz podróży krajowych i zamknięcie sklepów, które nie są niezbędne.

Francuska federacja tenisowa powiedziała, że decyzja została podjęta, aby zmaksymalizować szanse na rozegranie turnieju "przed jak największą liczbą widzów" w bezpiecznym środowisku.

Ugo Valensi, dyrektor wykonawczy komisji Wielkiego Szlemu, powiedział, że organizacja popiera opóźnienie. Ale francuska tenisistka Alize Cornet potępiła minister sportu Roxanę Maracineanu za tę decyzję.

"Nasza minister sportu jest katastrofą" - powiedziała Cornet, wypowiadając się dla Tennis Channel. "To dość egoistyczna decyzja, szczerze mówiąc. Bo harmonogram ucierpi na tym przełożeniu. Rozumiem, że to nie jest łatwy czas dla turnieju, ale musimy myśleć o zawodniczkach i harmonogramie."

Tegoroczny Australian Open został opóźniony o trzy tygodnie z powodu wirusa, a ograniczenia związane z kwarantanną wpłynęły na przygotowania kilku zawodników.

Autor: 
apnews, tłum. Magdalena Nowicka
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama