Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Ash Barty wycofuje się z Indian Wells

Reklama

czw., 09/30/2021 - 13:55 -- MagdalenaL

Po wielkim roku mistrzyni Wimbledonu, Ash Barty, prawdopodobnie skupi się na przygotowaniu swojego ciała do styczniowego Australian Open. Zdjęcie: REX/Shutterstock

Ash Barty wycofała się z przyszłotygodniowego turnieju Indian Wells Masters, rzucając dalsze wątpliwości, czy światowy numer 1 Australii zagra w tym sezonie w tenisa. Barty, która nie brała udziału od czasu jej szokującej porażki w trzeciej rundzie US Open z Shelby Rogers na początku tego miesiąca, miała rywalizować po raz trzeci w przełożonym turnieju, jednym z największych na WTA Tour, który rozpoczyna się w następnej kolejności w poniedziałek.

Jednak poniedziałkowe potwierdzenie z kalifornijskiego turnieju, że Queenslander się wycofuje – wiadomość, która nastąpiła po wycofaniu się Naomi Osaki i Sereny Williams – sprawia, że coraz bardziej prawdopodobne jest, że udany sezon Barty, którego kulminacją był triumf na Wimbledonie, dobiegł końca.

Wcześniej w tym miesiąc trener Barty, Craig Tyzzer, powiedział, że 25-latka może nie obronić korony WTA Finals w listopadzie, który stanowi punkt kulminacyjny sezonu, i który został przeniesiony do Meksyku. Tyzzer ostrzegł, że może pominąć wydarzenie z powodu trudnych warunków w Guadalajarze.

„Dopiero dowiedzieliśmy się, że jest w Meksyku na wysokości 1500 m (n.p.m) i używają piłek bezciśnieniowych” – powiedział Tyzzer.

Autor: 
Tłumaczenie: Karolina Bryndal
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama