Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

2 przypadki COVID-19 podczas zawodów kwalifikacyjnych Australian Open w Ad-Dauha

Reklama

wt., 01/12/2021 - 20:02 -- MagdalenaL

MELBOURNE, Australia - Dwóch graczy zostało wycofanych z turnieju kwalifikacyjnego Australian Open w Ad-Dauha w Katarze i poddanych kwarantannie w hotelu po otrzymaniu pozytywnych wyników testu na COVID-19.

Amerykanin Denis Kudla, na miejscu nr 4 w turnieju kwalifikacyjnym, który po raz pierwszy odbywa się poza Australią, został wycofany w poniedziałek po zwycięstwie 6-4, 6-3 w pierwszej rundzie z Elliotem Benchetritem z Maroka. Francisco Cerundolo z Argentyny pokonał Guillermo Garcia-Lopeza z Hiszpanii 6-2, 6-4, zanim został wycofany.

Związek sportowy Tennis Australia potwierdził w oświadczeniu, że na turnieju były dwa pozytywne wyniki testu i obaj mężczyźni zostali przeniesieni do prowadzonego przez rząd hotelu medycznego w Katarze.

"Lokalny wydział opieki zdrowotnej, lekarz turniejowy i zespół medyczny monitorują każdą osobę. Obecnie prowadzone jest ustalanie kontaktów, aby powiadomić bliskie osoby", mówi oświadczenie.

Wycofanie oznacza, że Australijczyk Dane Sweeny i Mario Vilella Martinez z Hiszpanii wkraczają do trzeciej rundy kwalifikacji poprzez przyznanie im dzikiej karty.

Australijskie media donoszą, że sędziowie meczowi zostali poinformowani o pozytywnym wyniku testu Kudli, podczas gdy Amerykanin prowadził 5-3 w drugim secie, ale planowali poczekać do końca kolejnego meczu, aby powiadomić obu zawodników.

Kudla przełamał serwis, aby wygrać mecz, co oznacza, że zarówno on, jak i Benchetrit wypadli z turnieju. Gdyby w tym czasie nie doszło do przełamania serwisu, mecz zostałby przerwany po dziewiątej grze drugiego seta i Benchetrit, zajmujący 221. pozycję, awansowałby do następnej rundy.

Organizatorzy Australian Open powiedzieli, że wszyscy zawodnicy, którzy wystartowali w turnieju kwalifikacyjnym, mieli przynajmniej jeden negatywny wynik po przybyciu do Ad-Dauha, gdzie zostali przetestowani w chwili przybycia i odizolowani aż do momentu uzyskania negatywnego wyniku.

Zawodnicy i ich drużyny są również testowani co cztery dni w czasie trwania wydarzenia, a w przypadku pozytywnego wyniku, władze sanitarne Kataru muszą poinformować o tym na piśmie.

Australian Open został już opóźniony o trzy tygodnie, i obecnie ma rozpocząć się 8 lutego, z powodu ograniczeń w podróżowaniu i ustaleń dotyczących kwarantanny w związku z pandemią COVID-19.

Wszyscy gracze przybywający do Australii zostaną poddani testom w chwili przybycia i muszą zostać odizolowani do momentu otrzymania negatywnego wyniku testu. Następnie będą musieli przejść obowiązkową 14-dniową kwarantannę w hotelu, która będzie obejmowała codzienne testy na koronawirusa.

Główne otwarcie sezonu odbywa się zazwyczaj w ostatnich dwóch tygodniach stycznia i zbiega się w czasie z końcem wakacji w południowym lecie.

W tym tygodniu zawodnicy zaczną przylatywać do Australii 15 lotami czarterowymi. Niewielka grupa graczy będzie poddana kwarantannie w Adelajdzie. Reszta z około 1 200 graczy, osoby towarzyszące, pracownicy obsługi technicznej i przedstawiciele przyjeżdżający z zagranicy, przejdą kwarantannę w jednym z trzech hoteli w Melbourne w tzw. bezpieczeństwie ekologicznym, które pozwoli im opuścić hotel i ćwiczyć w dedykowanych obiektach treningowych do pięciu godzin dziennie.

Impreza wystawiennicza z udziałem Sereny Williams, Naomi Osaki, Novaka Djokovica i Rafaela Nadala zostanie rozegrana 29 stycznia w Adelajdzie w stanie Australia Południowa jako jednorazowy etap wstępny.

12-drużynowy turniej ATP Cup jest jednym z dwóch turniejów męskich i dwóch turniejów kobiecych, które zostaną przeprowadzone w Melbourne Park w terminie 1-6 lutego dla graczy w ramach przygotowań do Australian Open.

Australijskie władze ostrzegły zawodników przed surowymi karami, w tym możliwymi zarzutami karnymi, za naruszenie przepisów dotyczących kwarantanny.

Po zakończeniu kwarantanny uczestnicy nie będą już poddawani obowiązkowym badaniom na koronawirusa, chyba że wystąpią u nich objawy. Każdy, kto uzyska pozytywny wynik testu na COVID-19, zostanie poddany kwarantannie.

Minister Policji i Służb Ratunkowych stanu Victoria, Lisa Neville, powiedziała, że władze pracują nad założeniem, że "każdy przybyły tenisista ... ma potencjał do pozytywnego wyniku".

"Nasz program został zaprojektowany wokół tego potencjału i tego, w jaki sposób zapewniamy, że jeśli istnieje pozytywny przypadek, to nie ma zagrożenia dla społeczności Victorii", powiedziała Neville. "Wprowadziliśmy najsilniejsze i najsurowsze zasady, które obowiązują w tenisie na całym świecie."

Stan Victoria jest odpowiedzialny za 820 z 909 zgonów w Australii przypisywanych COVID-19, a stolica, Melbourne, została zamknięta na miesiące podczas wybuchu epidemii w zeszłym roku.

Autor: 
Tłum. Magdalena Nowicka
Polub Plportal.pl:

Reklama