Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Kontrowersyjne rozwiązanie FIS. Adam Małysz: Absurd. Kto będzie płacił za testy?

Reklama

ndz., 10/18/2020 - 20:50 -- MagdalenaL

Już za miesiąc start nowego sezonu skoków narciarskich. W obszernej rozmowie z Onetem Sport dyrektor PZN Adam Małysz opowiada o trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się skoczkowie ze względu na pandemię. Legendarny zawodnik mówi też o przebytym zakażeniu i atakach ze strony "antycovidowców". - Niemcy mają podobny problem. Tam też wiele osób nie wierzy w pandemię - zaznacza.

Jaki sezon nas czeka?

Obawiam się, że bardzo dziwny. Co zrobimy, jeśli paru naszych skoczków się zarazi i pójdzie na kwarantannę? Odpadnie nam kilka konkursów. Pandemia wypaczy wyniki i moim zdaniem sezon nie będzie do końca sprawiedliwy.

Jak pan ocenia przygotowania FIS do sezonu?

Rozumiem, że chcą zrobić wszystko, by rozgrywać konkursy. Rekomendują, by zawodnicy byli testowani przed każdymi zawodnikami. Decyzję pozostawiają jednak federacjom. Finowie i Rosjanie już poinformowali nas, że będą wymagać tych testów. 

CZYTAJ DALEJ: https://sport.onet.pl/zimowe/skoki-narciarskie/kontrowersyjny-pomysl-fis-adam-malysz-absurd-kto-bedzie-placil-za-testy/sp6krvk

 

Autor: 
Redakcja
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama