Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Zakończenie WillingenSix z Żyłą na podium

Reklama

ndz., 01/31/2021 - 19:04 -- MagdalenaL

Kwalifikacje do drugiego konkursu w Willingenzostały odwołane po tym, jak swój skok oddało 27 zawodników. Powodem był silny, wirujący wiatr, który panowałdzisiaj nad Mühlenkopfschanze. Z powodu utrzymujących się złych warunków istniały spekulacje, że konkurs będzie jednoseryjny lub nie odbędzie się wcale. Na szczęście ten drugi scenariusz się nie ziścił.

Od początku zawody były loteryjne. Wiatr zawiewał z każdej strony, zmuszając skoczków do opuszczania belki startowej co skutkowało częstymi i długimi przerwami. Z tego powodu mieliśmy do czynienia z konkursem jednoseryjnym, który trwał niemal tak długo jak normalne zawody.

Konkurs rozpoczęliśmy od skoku VojtechaStursy, który osiągnął odległość 112 m. Podobnie jak w sobotę, pierwszym skoczkiem, który przekroczył punkt K (konstrukcyjny, 130 m), był Simon Ammann. Wylądował na 131 m. Pierwszy z biało-czerwonych, Klemens Murańka, oddał najdłuższy do tamtej chwili skok – 134,5 m, dzięki czemu objął prowadzenie. Aleksander Zniszczoł osiągnął 120 m, a niedługo po nim Jakub Wolny – 129 m. Andrzej Stękała uzyskał z kolei 128,5 m. Świetny skok oddał Piotr Żyła mimo złych warunków. Oddał skok na odległość 137 m, uzyskując przy tym wysokie noty i przejmując pozycję lidera od kolegi z reprezentacji. Dawid Kubacki osiągnął odległość równą punktowi K. Ostatni z Polaków, Kamil Stoch, oddał skok na odległość 125 m. Jedynymi, którzy przekroczyli granicę 140 m byli Markus Eisenbichler (143 m) i HalvorEgnerGranerud (149 m).

Na koniec ostatniego konkursu z cyklu WillingenSix, a właściwie WillingenFour, na podium stanęli kolejno: 1. HalvorEgnerGranerud (154,3 pkt), 2. Piotr Żyła (135 pkt), 3. Markus Eisenbichler (132,9 pkt). Pozostali Polacy zajęli miejsca: 4. Klemens Murańka (najlepsze miejsce w jego karierze), 10. Dawid Kubacki, 18. Jakub Wolny, 21. Andrzej Stękała, 27. Kamil Stoch, 40. Aleksander Zniszczoł.

Cały cykl WillingenSix wygrał HalvorEgnerGranerud z sumą 574 pkt. 2. miejsce zajął Daniel-AndréTande (533 pkt). 3. miejsce przypadło z kolei Markusowi Eisenbichlerowi (517,4 pkt). Polacy zajęli miejsca: 4. Piotr Żyła, 5. Dawid Kubacki, 9. Kamil Stoch, 12. Andrzej Stękała, 23. Jakub Wolny, 31. Klemens Murańka, 40. Aleksander Zniszczoł.

Autor: 
Anna Oprych
Źródło: 

TVP Sport, skokinarciarskie.pl, gazetakrakowska.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama