Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Norweski skoczek z koronawirusem czuje się dobrze, a w zawodach udziału nie weźmie

Reklama

czw., 03/04/2021 - 15:50 -- MagdalenaL

Halvor Egner Granerud nie weźmie udziału w dalszych zmaganiach w tym sezonie / Fot. vg.no

Portal vg.no donosi, że Halvor Egner Granerud jest zakażony koronawirusem. Norweski skoczek poddał się wcześniej testowi, którego wynik wypadł pozytywnie. Mistrzostwa świata właśnie się dla niego zakończyły.

Lider Pucharu Świata Halvor Egner Granerud jest zakażony koronawirusem. Pozytywny wynik tekstu otrzymał w środę rano. Jako pierwsi informację o tym przekazali dziennikarze z portalu vg.no. Następnie potwierdził to oficjalny komunikat prasowy.

„Jestem bardzo smutny, ale czuję się zupełnie dobrze. Mam łagodne objawy. Mistrzostwa dla mnie się skończyły. Takie jest życie” – powiedział Granerud.

Bjoern Einar Romoeren, menedżer norweskiej ekipy skoczków, z początku nie wiedział o całej sprawie. Pytany przez dziennikarzy odmówił komentarza. Protokół FIS mówi, że każdy, kto miał kontakt z Granerudem w ciągu ostatnich 72 godzin, będzie umieszczony w izolacji, dopóki nie otrzyma negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Jeśli chodzi o ten sezon, to Granerud był jednym z najlepszych zawodników. Po oficjalnej decyzji w sprawie zawodów w Planicy, będzie mógł cieszyć się ze zdobycia Kryształowej Kuli. Koniec sezonu zakończy się po odbyciu jeszcze czterech konkursów, a Granerud ma ponad 400 punktów przewagi nad Markusem Eisenbichlerem. W tym sezonie norweski skoczek wygrywał jedenaście razy. W czasie trwających mistrzostw świata zajął czwarte miejsce w konkursie indywidualnym, zdobywając srebrny medal w rywalizacji mieszanej.

Niestety przypadków koronawirusa podczas zawodów sportowych jest więcej. Wcześniej wirus został wykryty również we włoskich i słoweńskich ekipach skoczków. Pytanie, czy jeśli ktoś czuje się dobrze, powinien być dyskwalifikowany? Dla wielu sportowców wieść o wirusie to cios, który uniemożliwia kontynuowanie zmagań z innymi zawodnikami.

Autor: 
Mateusz Rymiszewski
Źródło: 

onet.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama