Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

PŚ w żeglarstwie: Piotr Myszka liderem przed wyścigiem medalowym w Marsylii

Reklama

pon., 06/24/2019 - 15:40 -- Anonim (niezweryfikowany)

Żeglarz Piotr Myszka zajmuje pierwsze miejsce w klasie RS:X po czwartym dniu rywalizacji w finałowych zawodach Pucharu Świata w Marsylii i wystąpi w sobotnim wyścigu medalowym. W klasie 49er FX na drugiej pozycji są Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda.

W piątkowych wyścigach Myszka zajął kolejno szóste, drugie i trzecie miejsce. Znacznie słabiej spisał się dotychczasowy lider Mattia Camboni - Włoch był 12., 16. i czwarty, przez co spadł na czwartą pozycję.

Polak ma 26 punktów, o jeden mniej od zajmującego drugie miejsce Włocha Daniele Benedettiego. Trzeci obecnie Francuz Pierre Le Coq, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, ma 29 pkt. Radosław Furmański zajął 14. lokatę (115 pkt) i nie zakwalifikował się do wyścigu medalowego.

W walce kobiet o podium w tej klasie zabraknie Polek. Bliska awansu była Karolina Lipińska, która zakończyła zawody na 11. pozycji. Maja Dziarnowska, która od czwartku nie startowała, została sklasyfikowana na przedostatnim, 25. miejscu.

Melzacka i Łoboda utrzymały swoją pozycję z czwartku, za reprezentantkami gospodarzy Julie Bossard i Audem Compan. Francuzki mają 20 punktów, Polki zgromadziły 24. Mają dużą szansę odrobić tę stratę w podwójnie punktowanym wyścigu medalowym w sobotę.

Przedostatniego dnia regat o podium powalczą również Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch, którzy zajmują dziewiąte miejsce w klasie 49er, oraz szósty w kiteboardingu Maks Żakowski. Błażej Ożóg zajął 15. lokatę.

Piątek był udany dla Agnieszki Skrzypulec i Jolanty Ogar, które startują w klasie 470. Polki awansowały z 12. na szóstą pozycję. Mają 52 punkty, a prowadzące Brytyjki Hannah Mills i Eilidh McIntyre - 20. W sobotę odbędą się dwa kolejne wyścigi, a w niedzielę rywalizacja finałowa.

Cykl PŚ, którego finał we Francji potrwa do niedzieli, rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku, gdy rywalizowano w pobliżu japońskiej wyspy Enoshima. To tam w przyszłym roku żeglarze będą walczyć o medale igrzysk w Tokio. Akwen w Marsylii zaś będzie w 2024 roku gościł uczestników paryskiej olimpiady.

Autor: 
----------------
Źródło: 

Onet

Polub Plportal.pl:

Reklama