Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Wodna rozrywka, czyli od popularnych atrakcji, po ekstremalne sporty wodne.

Reklama

ndz., 05/03/2020 - 18:19 -- Anonim (niezweryfikowany)

Wiele osób urlop nad jeziorem kojarzy głównie z lenistwem, opalaniem się i pływaniem. Pobyt nad wodą nie musi być jednak nudny i rutynowy, ponieważ dostępnych jest wiele wodnych atrakcji, z których można skorzystać spontanicznie lub mogą stać się one naszym hobby. Możliwości jest naprawdę wiele począwszy od różnorodnych form spokojnego wypoczynku, po najbardziej ekstremalne atrakcje mrożące krew w żyłach.

Najbardziej popularną formą spędzania czasu na jeziorze są rejsy jachtem, z których korzystają głównie fanatycy tego rodzaju wypoczynku, aby prowadzić samodzielnie jacht potrzebne są też specjalne uprawnienia, a wiec jest to raczej pomysł na długotrwałe hobby i uwielbienie tego zajęcia, aniżeli sposób na jednorazowe umilenie sobie czasu. Dla laików żeglarstwa można spotkać rejsy zorganizowane, dzięki którym można zwiedzić okolicę z pokładu statku lub promu.

 

Kolejną dość popularną i nieco bardziej kameralną możliwością przemieszczania się po wodzie są rowery wodne i kajaki. Rowerem wodnym najlepiej przemieszczać się po jeziorze, jest też zdecydowanie bardziej stabilny i można wsiąść na pokład więcej bagaży, jest też na tyle dużo miejsca, że można spokojnie zrobić przystanek na środku jeziora i opalać się lub odpoczywać. Z kolei kajak sprawdzi się dobrze na jeziorze, ale zdecydowanie bardziej ekstremalną atrakcją jest wybranie się na spływ kajakowy i pływanie nawet wąskimi rzeczkami podziwiając przyrodę, widoki i radząc sobie z trudami trasy.

 

Inną popularną, ale znacznie bardziej ekstremalną opcją są skutery wodne. Wiraże po powierzchni jeziora to mrożące krew w żyłach, emocjonujące przeżycie, zdecydowanie jest to opcja dla osób lubiących adrenalinę. Podobną, lecz stabilniejszą możliwością jest rejs motorówką.

 

Dla osób o naprawdę mocnych nerwach ciekawą atrakcją mogą okazać się narty wodne. Choć aby w ogóle się utrzymać i przemierzyć na nartach kilka metrów potrzeba trochę wprawy, jednak opcja ta może okazać się niezapomnianym wspomnieniem, również dla nowicjuszy w tej dziedzinie, a kto wie może sport ten spodoba się na tyle, że zostanie nowym hobby.

 

Zabawa nie ma ograniczeń wiekowych.

Natomiast Water Ball, czyli Kula umożliwiająca chodzenie po wodzie to atrakcja dla osób w każdym wieku. Do ogromnej piłki wchodzi jedna osoba, po czym zostaje ona napełniona tlenem i zamknięta, a obecna w niej osoba może przemieszczać się po wodzie biegając, skacząc turlając się itp. we wnętrzu piłki. Jest to zdecydowanie bezpieczna i zabawna opcja, która może stworzyć ciekawe wspomnienia z wakacji.

 

A może bardziej zaawansowane zajęcia?

Windsurfing i Kitesurfing to bardziej zaawansowane wodne atrakcje, wymagają bowiem dłuższego przygotowania i co najmniej kilkudniowej nauki. Choć są to raczej sportowo-hobbystyczne zajęcia, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy dłuższym pobycie nad wodą zapisać się na lekcje i przeżyć wakacyjną przygodę z Kitesurfingiem lub Windsurfingiem. Może być to zarówno ciekawe, jednorazowe przeżycie i wspomnienie, albo początek nowego zainteresowania.

 

Kolejnym zajęciem wymagającym wcześniejszego instruktarze jest nurkowanie. Jest wiele ośrodków umożliwiających zarówno długoterminowe szkolenia nurkowania, jak i możliwość jednorazowej przygody pod wodą.

 

Zdecydowanie emocjonującą i dostarczającą adrenaliny opcją jest Flyboard. Atrakcja ta polega na unoszeniu się nad powierzchnią wody oraz przemieszczaniu się pod wodą z ogromną prędkością, a wszystko to dzięki specjalnemu urządzeniu. Bardziej zaawansowane osoby są w stanie wykonywać też różne akrobacje. Takie przeżycie na pewno zostanie zapamiętane na długo.

 

Tak więc spędzanie czasu nad wodą to nie tylko lenistwo, opalanie, kąpiele i dmuchane zabawki. Wodnych atrakcji jest naprawdę wiele i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Autor: 
Natalia Wasiak
Polub Plportal.pl:

Reklama