Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Mistrz olimpijski w skokach do wody Chris Mears zakończył karierę

Reklama

czw., 08/08/2019 - 15:25 -- izabela.szkatula

Złoty medalista igrzysk w Rio de Janeiro w skokach do wody Brytyjczyk Chris Mears ogłosił zakończenie kariery w wieku 26 lat. Zapowiedział, że skoncentruje się na działalności w branży muzycznej jako producent i didżej.

Trzy lata temu w olimpijskiej rywalizacji zwyciężył w skokach synchronicznych z trampoliny 3-metrowej w duecie z Jackiem Laugherem. W ubiegłym roku Mears przerwał karierę sportową i zajął się muzyką, a teraz ogłosił, że nie wróci do rywalizacji w basenie.
"Miałem piękną karierę w skokach, poznałem wielu wspaniałych ludzi, ale obecnie pracuję na pełnym etacie w branży muzycznej" - stwierdził na portalu społecznościowym.
W 2009 roku Mears doznał poważnego urazu śledziony, a lekarze dawali mu niewielkie szanse na przeżycie. Tymczasem wrócił do zdrowia, a po trzech latach startował w zawodach olimpijskich w Londynie. Największy sukces odniósł w Rio. W dorobku ma także brązowy medal mistrzostw świata w 2015 roku oraz złoto i brąz mistrzostw Europy w 2016 i 2018.

 

Autor: 
Onet
Źródło: 

Onet

Polub Plportal.pl:

Reklama