Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Złoty medal dla Shori Hamady w wadze 78kg w olimpijskim judo

Reklama

czw., 07/29/2021 - 13:59 -- MagdalenaL

                                                   Zdjęcie: news.yahoo.co.jp

 

Złoty medal dla Shori Hamady w wadze 78kg w olimpijskim judo - to pierwszy medal od igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004 roku!

29 lipca - szóstego dnia Igrzysk Olimpijskich w Tokio, w olimpijskim turnieju judo Shori Hamada (z Physical Training School JSDF), zdobyła złoty medal w wadze 78kg, pokonując w finale Francuzkę - Madeleine Malongą. Wygrywając wszystkie cztery pojedynki od pierwszej rundy. Był to pierwszy od czterech igrzysk medal w tej kategorii od 2004 roku, kiedy to Anno Noriko zdobyła złoto w Atenach.

 

                                        Zdjęcie: news.yahoo.co.jp

 

Shori Hamada (30 lat)

Urodzona 25 września 1990 roku w prefekturze Kagoshima. Jest najstarszą japońską zawodniczką judo, która kiedykolwiek brała udział w Igrzyskach Olimpijskich. Jej specjalną umiejętnością jest walka w parterze - czyli walka wręcz, która ma miejsce, gdy obaj zawodnicy znajdują się na podłożu, zwykle stosując chwyty lub zadając uderzenia. Zdobyła złoty medal na mistrzostwach świata, w rosyjskiej sztuce walki sambo. Sambo to sztuka walki łącząca techniki judo z regionalnymi odmianami zapasów z terenu dawnego ZSRR.

Autor: 
Yahoo! News Japan, Tłumaczenie: Zuzanna Niemczyk
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama