Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Usyk zdobył tytuł wagi ciężkiej i stał się pretendentem do tytułu World Boxing Organization

Reklama

ndz., 11/01/2020 - 21:02 -- MagdalenaL

Tytuł oryginalny: Usyk zdobył swój drugi tytuł wagi ciężkiej i stał się obowiązkowym pretendentem do tytułu World Boxing Organization

Były niekwestionowany mistrz świata w wadze ciężkiej Ukrainiec Ołeksandr Usyk zdobył tytuł obowiązkowego pretendenta do tytułu WBO wagi ciężkiej. W 12 rundowej walce w Londynie pokonał Brytyjczyka Derecka Chisora jednogłośną decyzją – (117: 112, 115: 113, 115: 113).

 

Ukrainiec miał przewagę, ale nie próbował nokautować wroga. Ołeksandr miał kilka momentów, kiedy mógł zakończyć walk przed czasem, ale raz za razem darował Brytyjczykowi i spokojnie doprowadził do wygranej.

Ołeksandrowi brakowało siły i agresji w końcowych ciosach, ale dzięki swojej mobilności, szybkości i mistrzowskiemu kunsztowi pokonał swojego przeciwnika.

Ukrainiec odbył swoją drugą walkę w wadze ciężkiej. W październiku ubiegłego roku pokonał Amerykanina Chazza Witherspoona nokautując w siódmej rundzie.

Rekord 33-letniego Usyka obejmuje teraz 18 zwycięstw (13 przez nokaut) i ani jednej porażki. Wcześniej Ukrainiec posiadał pasy mistrzowskie WBO, IBF, WBA i WBC w wadze do 90,71 kg.

Usyk to zwycięzca pierwszego sezonu World Boxing Super Series, w którym w finale był silniejszy od Rosjanina Murata Gassijewa i zjednał sobie cztery mistrzowskie pasy.

Usyk jest także mistrzem olimpijskim 2012, mistrzem świata (2011) i brązowym medalistą mistrzostw świata (2009), w swojej kolekcji z mistrzostw Europy posiada złoty (2008) i brązowy (2006) medal.

Autor: 
Tłum. Natalia Madziąg
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama