Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Jaka ze sztuk walki jest najpopularniejsza?

Reklama

wt., 03/15/2022 - 21:28 -- MagdalenaL

Zaczynając swoją przygodę ze sztukami walki, młodzi sportowcy często zastanawiają się  jaki typ sztuk walki wybrać dla siebie. Według ekspertów, pytanie, które powinniśmy sobie zadawać w takiej sytuacji, brzmi zupełnie inaczej: która z opcji sztuk walki  jest mi potrzebna i do czego?

A jaki jest z kolei najpopularniejszy rodzaj sztuk walki na świecie? Najpopularniejszym rodzajem sztuk walki na świecie jest Taekwondo. Nie jest to jednak jedyna sztuka walki na którą należy spojrzeć, próbując dowiedzieć się, którą z nich wybrać.

 

Wielu rodziców umieszcza swoje młodsze dzieci w klubach dla początkujących, aby pomóc swoim pociechom w samoobronie. To świetny sposób, aby zacząć uczyć kogoś, jak się chronić. Jednak dla wielu sztuki walki to coś więcej niż hobby. To styl życia i coś, co ich pasjonuje i praktykuje każdego dnia. Są praktycy Taekwondo, którzy rywalizują na igrzyskach olimpijskich.

Na świecie istnieje wiele różnych stylów i form sztuk walki. Ludzie ciężko trenują, aby stać się najlepszymi w swojej dyscyplinie. Oto kilka różnych rodzajów sztuk walki:

– Karate

– Kung Fu

– Judo

– Muay Thai

– Jiu-Jitsu

– Taekwondo

 

Ważnym jest, aby zdać sobie sprawę, jak wiele z tych form jest podobnych i że wiele z nich było opartych na sobie nawzajem. Sztuk walki jest oczywiście o wiele więcej, ale wyżej wymienione to jedne z najbardziej popularnych i interesujących.

 

Jeśli jesteśmy zainteresowani praktyką jednego z nich, należy skonsultować się z trenerem danej sztuki walki lub zorientować się, jakie są fizyczne wymagania dla kandydatów na przyszłych sportowców.

Autor: 
Autor tłumaczenia: Nikita Stelmakh / Autor oryginału: FightBack
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama