Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Wasilewski przed walką Cieślaka: w Kinszasie jest bardzo niebezpiecznie

Reklama

śr., 01/29/2020 - 16:58 -- moderator2

Michał Cieślak w piątek wieczorem zmierzy się z Ilungą Makabu o wakujący tytuł mistrza świata WBC kategorii cruiser (90,7 kg). Polak jest już w stolicy Kongo. Promotor Andrzej Wasilewski poinformował za pośrednictwem Twittera, że na miejscu jest bardzo niebezpiecznie.

17055287085247961433-2.jpg

Foto: Dominik Buze / newspix.pl Michał Cieślak

Cieślak i Makabu powinni wejść na ring między 21.30 a 22.40. Wstęp dla mieszkańców miasta będzie darmowy i tylko chętni zapłacą za bilety VIP. Na organizację imprezy władze DR Konga miały przeznaczyć co najmniej milion dolarów, z czego większość trafi do dwóch gwiazd wieczoru i ich współpracowników (gaża Makabu będzie kilka razy wyższa niż Polaka). Patronat nad wydarzeniem objął urzędujący od stycznia 2019 roku prezydent Felix Tshisekedi, a wydarzenie ma wpisywać się w obchody 59. rocznicy śmierci państwowego bohatera Patrice’a Lumumby.

Osoba Tshisekediego budzi największe kontrowersje. Międzynarodowe instytucje oskarżają go o krwawą pacyfikację protestów społeczeństwa, do których doszło trzy i pół roku temu w związku z niechęcią poprzedniego prezydenta Josepha Kabili do ustąpienia ze stanowiska po upływie kadencji.

"Jako dowódca oddziału zajmującego się tłumieniem zamieszek Legion Nationale d’Intervention kongijskiej policji państwowej (PNC) Ferdinand Ilunga Luyoyo był odpowiedzialny za użycie siły w sposób nieproporcjonalny oraz dopuszczenie się brutalnych represji we wrześniu 2016 roku w Kinszasie" – czytamy w dokumencie Rady Unii Europejskiej.

Cieślak wraz z trenerem Andrzejem Liczikiem oraz promotorami Tomaszem Babilońskim i Andrzejem Wasilewskim wylecieli do Kinszasy we wtorek o 6.40 i po przesiadce w Brukesli dotarli na miejsce tuż po godzinie 21.

Jak informuje Wasilewski za pośrednictwem mediów społecznościowych Polacy nie czują się komfortowo i wszędzie czuć napiętą atmosferę.

 

Autor: 
Redakcja Onet
Źródło: 

onet.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama