Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Łomaczenko zwyciężył przez zabójczy nokaut w walce o mistrzostwo

Reklama

wt., 06/25/2019 - 23:11 -- izabela.szkatula

Mistrz świata w wersjach WBO i WBA wagi lekkiej Wasyl Łomaczenko (13-1, 10 KO) błyskawicznie obronił swoje pasy w walce z Brytyjczykiem Anthonym Crollą (34-7-3, 13 KO).
Pojedynek w Staples Center w Los Angeles (USA) zakończył się nokautem w czwartej rundzie.

Pierwsza runda rozpoczęła się od swoistego zwiadu. Obaj bokserzy nie wymuszali sytuacji, dostosowując się do siebie nawzajem. Łomaczenko zajął środek ringu i kilka razy znalazł dziurę w obronie rywala.
Już od drugiej rundy Wasil zaczął przyspieszać się, naciskając i doskonale pracując nogami. Nasz bokser zadawał mocne ciosy w głowę Crolla. Zacisnąwszy Brytyjczyka w kącie i atakując uppercut’em.
Trzecia runda rozpoczęła się gradem ciosów od Łomaczenka, które doskonale zadziałały na kontratakach. Sierpy i haki Wasyla wstrząsnęły Anthony’ego. Brytyjski bokser nie mógł sprzeciwiać się Ukraińcowi, bronił się tylko zepchnięty pod liny. Nasz rodak zacisnął Krolla w kąt, zaczynając bić przeciwnika, i sędzia przerwał walkę odliczając nokdaun.
Czwarta runda stała się benefisem dla Ukraińca. Wasyl znokautował Crolla najpotężniejszym strzałem w skroń.

 

Autor: 
Iryna Panasiuk
Źródło: 

Obozrevatel

Polub Plportal.pl:

Reklama