Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Boks. "Cały czas mamili pieniędzmi". Wraca temat wpadki dopingowej Fury'ego

Reklama

pon., 03/16/2020 - 15:42 -- moderator2

W mediach powraca głośna sprawa wpadki dopingowej Tysona Fury'ego w 2015 r. Aktualny mistrz świata wagi ciężkiej WBC pięć lat temu tłumaczył, że zjadł dziczyznę od farmera Martina Carefoota i dlatego kontrola antydopingowa wykazała w jego organizmie zakazaną substancję - nandrolon.

Brytyjska Agencja Antydopingowa (UKAD) na dowód otrzymała zeznanie podpisane przez Carefoota, co z pewnością wpłynęło na wymiar kary. Fury ostatecznie został zdyskwalifikowany na dwa lata.

Teraz "Daily Mail' dotarł do rolnika, który twierdzi, że... kłamał w tej sprawie. - Nigdy nie zabijałem dzików. Oni (obóz Fury'ego - przyp. red.) mamili pieniędzmi, których ostatecznie nie dostałem (25 tys. funtów - przyp. red.). Zgodziłem się na podpisanie zeznania, bo myślałem że im pomagam - oświadczył Carefoot.

17055287085247961433-2.jpg

Inną wersję przedstawił dziennikarzom promotor mistrza świata WBC, Frank Warren. - Co za bzdury! Niech UKAD to sprawdzi. Mamy jednak do czynienia z osobą, która przyznaje się do krzywoprzysięstwa. Czy kłamał wtedy, czy może teraz kłamie? - skomentował.

22 lutego tego roku na gali boksu w Las Vegas 31-letni Fury wygrał przez TKO w siódmej rundzie rewanżową walkę z Deontayem Wilderem, odbierając Amerykaninowi tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC.

Autor: 
Redakcja sportowe fakty
Źródło: 

sportowefakty.wp.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama