Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Kibice Maxa Verstappena namawiani do bycia miłymi dla Lewisa Hamiltona podczas Grand Prix Zandvoort

Reklama

wt., 08/10/2021 - 19:19 -- MagdalenaL

Damon Hill odezwał się do kibiców Maxa Verstappena i poprosił ich, aby „byli mili” dla siedmiokrotnego mistrza świata Lewisa Hamiltona, gdy po 36 latach przerwy, Formuła 1 powróci na tor Zandvoort w tym sezonie.

Holenderski faworyt, Max Verstappen, w końcu będzie mógł ścigać się przed swoim tłumem po tym, gdy zaplanowany powrót toru na sezon 2020 został anulowany z powodu pandemii koronawirusa. Jednak napięta atmosfera pomiędzy fanami nie rozluźnia się, gdy Verstappen i Hamilton są łeb w łeb na torze, a 36-latek jest ofiarą buczenia kibiców po pokonaniu Holendra w kwalifikacjach i zdobyciu pole position w Grand Prix Węgier.

Holenderscy kibice, bądźcie mili dla Lewisa, dobrze? – powiedział Damon Hill, mistrz świata w 1996 roku, w czasie podcastu w F1 Nation. Ponieważ robi to w czym jest dobry i będzie to ciekawe. To będzie dobre widowisko. Ponieważ mamy wielu słuchaczy z Holandii. Są dobrymi sportowcami. Świetnie będzie mieć Grand Prix Holandii, pierwsze Grand Prix Holandii od ilu lat?

Hill również dodał, że nie rozumie buczenia, gdy Hamilton zdobył pole position w Budapeszcie, biorąc pod uwagę, że tłumy dopingowały 36-latka, gdy ten był na torze. Kiedy się ścigał i zdobywał kolejne pozycje aż w końcu uplasował się na trzeciej, były radosne okrzyki, można było usłyszeć wiwatujący tłum – wyjaśnił Hill. Więc nie wiem, co tam się dzieje.

Rozmawiając po wyścigu, Hamilton powiedział, że nie przejmuje się buczeniem kibiców oraz że jest zadowolony ze swojej jazdy. To było niesamowite okrążenie kwalifikacyjne i niesamowita praca zespołowa wszystkich, również Valtteriego, który stara się wydobyć jeszcze więcej z auta. Ludzie z naszej fabryki są tytanami pracy. Nigdy nie czułem się tak świetnie z buczeniem [od kibiców przyp. red.], nie przeszkadza mi to. Miękkie opony są dobre może na jakieś 5 metrów od pierwszego zakrętu, zaskakujące było więc, że oprócz nas, wszyscy w pierwszej dziesiątce jechali na nich. Mam nadzieję, że u wszystkich jest dobra pogoda, cieszcie się słońcem i uważajcie na siebie.

Oświadczenie holenderskiego rządu, które ma wyjaśnić czy kibice będą mogli uczestniczyć w wyścigu z powodu nowego ustawodawstwa, ma być wydane w piątek. F1 jest podczas przerwy letniej i Hamilton prowadzi klasyfikację generalną ośmioma punktami, Verstappen zaś będzie szukał okazji, by dogonić rywala w punktacji za kilka tygodni w Belgii.

Autor: 
Claire Cottingham tłum. Michał Gąska
Polub Plportal.pl:

Reklama