Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Hamilton dołącza do bojkotu mediów społecznościowych

Reklama

sob., 05/01/2021 - 17:24 -- MagdalenaL

Tytuł oryginalny: Hamilton dołącza do bojkotu mediów społecznościowych:„Nie rozumiem, dlaczego Formuła 1 nie bierze w tym udziału”

Lewis Hamilton, od dzisiejszego popołudnia do poniedziałku włącznie, nie będzie zamieszczał żadnych postów w mediach społecznościowych. Siedmiokrotny mistrz świata dołącza tym samym do akcji, w której uczestniczą wszystkie kluby piłkarskie w Anglii.

36-letni Hamilton ma na Twitterze 6,3 milionów fanów, a na Instagramie śledzi go aż 22 milionów ludzi. Brytyjscy kierowcy George Russel i Lando Norris również biorą udział w bojkocie.

Wszyscy zawodnicy i kluby piłkarskie Anglii, ale też organizacje The Football Association (FA), Premier League i FA Women’s Super League, ogłosiły w zeszłą sobotę, że przez cztery dni nie będą udzielać się w mediach społecznościowych. Bojkot zaczyna się dzisiaj o godz. 16 i będzie trwał do poniedziałku włącznie. Kampania jest wyrazem sprzeciwu wobec zniewag, gróźb i rasizmu na platformach takich jak Facebook, Instagram i Twitter.

Angielskie środowisko piłkarskie uważa, że te platformy podejmują zbyt mało działań przeciwko rasistowskim i krzywdzącym wiadomościom, które wielu piłkarzy otrzymywało w ostatnich latach. „Oczywistym jest, że rasizm nadal stanowi problem, a media społecznościowe muszą zrobić więcej, aby go zwalczać. Istnieją algorytmy, które wykrywają takie rzeczy i podejmują kroki w celu stworzenia antyrasistowskiego społeczeństwa i właśnie do tego musimy dążyć” – wypowiedział się wczoraj Hamilton w Portimão, gdzie w ten weekend odbędzie się Grand Prix Portugalii. „Jestem niezmiernie dumny, gdy widzę ile organizacji współuczestniczy w tej akcji. Nie mam pojęcia, dlaczego Formuła 1 nie jest jej częścią.”

Wsparcie ze strony związków tenisa, rugby i kolarstwa

Zarząd Formuły 1 rozmawiał w zeszłym tygodniu z zespołami o bojkocie, ale zdecydował się w nim nie uczestniczyć. Wczoraj do akcji przyłączyły się UEFA oraz angielskie związki rugby, kolarstwa i tenisa. Przystąpienie do bojkotu zapowiedział również niemiecki klub FC St. Pauli (2. Bundesliga).

„Zarówno na boisku, jak i w mediach społecznościowych dochodzi do nadużyć. Jest to niedopuszczalne i musi zostać powstrzymane przy pomocy władz publicznych

i ustawodawczych oraz gigantów mediów społecznościowych” – powiedział wczoraj przewodniczący UEFA Aleksander Cerefin. „Pozwalanie, by kultura nienawiści rosła jest niebezpieczne, bardzo niebezpieczne. Nie tylko dla piłki nożnej, ale dla całego społeczeństwa. Mamy już dość tych tchórzy zasłaniających się swoją anonimowością, by móc rozsiewać szkodliwe ideologie.”

Autor: 
Tłumaczenie: Agata Furmanek
Polub Plportal.pl:

Reklama