Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Robert Kubica może wrócić do roli kierowcy testowego

Reklama

śr., 08/07/2019 - 13:53 -- izabela.szkatula

Robert Kubica może w przyszłym sezonie wrócić do roli kierowcy testowego – poinformował Stephen Camp z magazynu „Motorsport Week”. Williams ma wyżej cenić umiejętności Nicholasa Latifiego, który również wniósłby do drużyny sporo kasy.

W Formule 1 trwa obecnie letnia przerwa, ale to nie znaczy, że jest nudno. W sierpniu podejmowane są kluczowe decyzje ws. zmian kadrowych na kolejny sezon i niewykluczone, że swój fotel na sezon 2020 straci Robert Kubica. Mimo zdobycia punktu w Grand Prix Niemiec Polak ma osiągać gorsze wyniki niż George Russell i - zdaniem Sky Sports - szanse krakowianina na pozostanie w stawce są nikłe. Jego fotel miałby przejąć Nicholas Latifi, który rywalizuje w Formule 2 i od dawna znajduje się w orbicie zainteresowań ekipy z Grove.
Stephen Camp, dziennikarz „Motorsport Week”, sugeruje na Twitterze, że Latifi może przejąć fotel kierowcy wyścigowego, a Kubica może powrócić do roli kierowcy testowego. – Nie możemy już używać argumentu, że Robert to najlepsza opcja dla Williamsa. Wystarczy spojrzeć na różnicę między nim a Russellem. Byłem całym sercem za jego powrotem do F1, ale nie widzę dla niego miejsca w padoku w 2020 roku – twierdzi Camp, dodając, że Latifi jest coraz bliżej uzyskania superlicencji na jazdę w F1.
Niedawno Claire Williams, szefowa ekipy, zdementowała plotki o odejściu Russella do Mercedesa, ale nie była tak samo pewna w przypadku Kubicy. Nasz zawodnik zebrał jednak sporo pochwał. - Robert znajduje się bardzo wysoko na naszej liście. Wykonuje świetną pracę. Jest szczery, mówi jak jest. Chodzi twardo po ziemi - komplementowała Brytyjka. Claire Williams dodała też, że jej team nie będzie spieszył się z wyborem drugiego kierowcy. - Myślimy teraz o poprawie osiągów, a nie o składzie. Zobaczymy, jak nasi kierowcy będą spisywać się w drugiej połowie sezonu - ucięła Williams.

 

Autor: 
Onet
Źródło: 

Onet

Polub Plportal.pl:

Reklama