Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Kubica: mieliśmy sporo problemów na początku sezonu

Reklama

pon., 08/26/2019 - 12:00 -- izabela.szkatula

Krótka przerwa w sezonie Formuły 1 dobiega końca i najlepsi kierowcy świata w najbliższy weekend ponownie zasiądą za kierownicą swoich bolidów. W rozmowie z TVN 24 wyznał, że liczy na znacznie lepszą drugą połowę sezonu w wykonaniu Williamsa. - Mam nadzieję, że w najbliższym czasie będziemy w stanie przywieźć pakiet, który nas zbliży do rywali - przyznał Polak.

17055287085247961433-2.jpg

W ostatni weekend Robert Kubica był największą gwiazdą imprezy Verva Street Racing, która odbyła się w Gdyni. Krakowianin opowiedział o trudnościach, jakie brytyjski zespół napotkał w pierwszej części sezonu.

- Ubiegłoroczny sezon w Williamsie nie był rewelacyjny dla zespołu. Regulamin się zmienił. W pewnym stopniu karty mogły zostać przetasowane. Każdy zespół mógł pracować nad nowym bolidem, w nowym regulaminie. Jeżeli chodzi o Williamsa, nie zmieniło to za wiele. Mieliśmy sporo problemów na początku sezonu niezwiązanych z prędkością auta, co niestety opóźniło prace nad bolidami - wyznał Kubica.

Krakowianin wytłumaczył również w jaki sposób Williams powinien zniwelować stratę do reszty zespołów.

- Średnia poprawy bolidu w trakcie sezonu wynosi ponad dwie sekundy. Jeżeli nie poprawiasz swojego bolidu o 0,1 sekundy na Grand Prix to tak naprawdę utrzymujesz swoją stratę z początku sezonu. Oczywiście są obiekty, na których twój bolid sprawuje się lepiej lub gorzej. Niestety na dziś te wszystkie różnice nas za bardzo nie dotyczą, ponieważ nasza strata jest zbyt duża. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie będziemy w stanie przywieźć pakiet, który nas zbliży do rywali - zakończył Polak.

Najbliższy wyścig o Grand Prix Belgii odbędzie się w niedzielę, 1 września, o godzinie 15:10.

Autor: 
Onet
Źródło: 

Onet

Polub Plportal.pl:

Reklama