Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

F1: Kubica przyznał, że oszukał szefa byłego zespołu

Reklama

wt., 05/19/2020 - 19:45 -- moderator2

Foto: Getty Images Robert Kubica i Peter Sauber w 2007 roku

 

W szwajcarskim „Blicku” pojawiła się bardzo interesująca wypowiedź Roberta Kubicy. Polak zdradził, że podczas negocjacji z BMW Sauber swojego pierwszego kontraktu w Formule 1… oszukał założyciela teamu, Petera Saubera.

- On nigdy nie był moim szefem, ponieważ byłem zatrudniony w tej ekipie w czasach BMW, a obecnie w czasach Alfy Romeo, ale każdy kto mówi o Sauberze i Hinwil najpierw myśli właśnie o Peterze Sauberze. Ten zespół to jego dziecko. Mam ogromny szacunek za jego osiągnięcia przy budowaniu i tak długim zarządzaniu teamem - podkreślił krakowianin.

- Gdy pod koniec 2005 roku przyjechałem do Hinwil negocjować umowę byłem bardzo zdenerwowany z jednego powodu. Chodziło o mój wzrost. W tamtych czasach samochody były bardzo wąskie i kompaktowe, a zespół miał zakontraktowanego niskiego kierowcę, Nicka Heidfelda. Zapytali mnie ile mam wzrostu. Wiedziałem, że liczy się każdy centymetr. Nie powiedziałem im więc całej prawdy - przyznał nasz zawodnik, który mierzy 1,84 cm.

- Podczas drugiego spotkania w Hinwil było już pewne, że chcą mnie zatrudnić. Gdy wszystko było już praktycznie ustalone i wstaliśmy od stołu, aby uścisnąć sobie dłoń, Sauber krzyknął: wyglądasz na wyższego niż 1,80 cm. Nalegał, żebym od razu sprawdził bolid. Na szczęście się w nim zmieściłem - dodał Polak.

- Co prawda, to nie był najwygodniejszy samochód w mojej całej karierze, ale oczywiście zaakceptujesz wszystko, aby dostać się do Formuły 1. To był kamień milowy w moim życiu - podsumował 35-latek, który zapisał się w historii zespołu, kiedy to w 2008 roku wygrał wyścig o Grand Prix Kanady zdobywając dla Saubera jedyne zwycięstwo w całej ich historii.

Autor: 
Redakcja Onet.pl
Źródło: 

Onet.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama