Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Brawn mówi: Sebastian Vettel jakiego znamy powrócił

Reklama

sob., 08/07/2021 - 14:33 -- MagdalenaL

Sebastian Vettel „narodził się na nowo” i Ross Brawn przyznaje, że miał kilka wątpliwości, gdy ogłoszono, że Sebastian dołączy do Astona Martina.

Zwolniony przez Ferrari w tamtym roku, Vettel doświadczył najgorszego dla niego sezonu w Formule 1, w którym ledwo co był w stanie zdobywać punkty. Po podpisaniu kontraktu z Astonem Martinem na tegoroczne mistrzostwa, kilku ekspertów zastanawiało się, czy zespół z Silverstone nie popełnił błędu, zatrudniając kierowcę, który aktualnie stacza się po równi pochyłej.

Vettel uciszył krytyków

Niemiec ukończył wyścig na drugim miejscu w sobotnim Grand Prix Węgier, zdobywając drugie, dla siebie i Astona Martina, podium w tym sezonie. Jego świetna jazda spełzła na niczym, gdy kilka godzin później stewardzi ogłosili, że został zdyskwalifikowany z powodu naruszenia przepisów dotyczących paliwa.

Aston Martin ogłosił, że zamierza odwołać się od ich decyzji, ale niezależnie od tego jak to się zakończy, Brawn twierdzi, że Vettel odrodził się na nowo.

Z jego aktualnym zachowaniem, wynikami oraz podejściem, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że odzyskaliśmy starego dobrego Sebastiana – napisał dyrektor zarządzający w swojej recenzji po wyścigu. Dlatego zdyskwalifikowanie za brak wystarczającej ilości paliwa do dostarczenia próbki jest rozczarowujące dla niego i zespołu. Choć strata punktów jest frustrująca, może nabrać otuchy z powodu jego ostatnich wyników. Muszę przyznać i powiedzieć, że miałem wątpliwości, gdy przeszedł do Astona Martina, jako że koniec kariery w Ferrari był dość rozczarowujący dla wszystkich – ale on odżył.

Był bardzo bliski zwycięstwa. To wspaniałe oglądać go w takiej formie. Nie popełniał błędów i mocno naciskał na Estebana. Ten mały problem w pit stopie mógł zawarzyć na tym, że nie wyprzedził Estebana, a na pewno sprawił, że nie doszło do bliższej walki, gdy jego rywal opuścił boksy. Sebastian narodził się na nowo. Będzie miał nadzieję na lepszy wynik końcowy następnym razem.

Według Brawna, podczas gdy Węgry były miejscem w końcu odrodzenia się Vettela, dla zwycięzcy wyścigu, Estebana Ocona, były jedynie początkiem.

To był niesamowity występ Estebana Ocona – powiedział. Miał ciężki sezon, jako że jego kolega z zespołu Fernando stał się nowym punktem odniesienia. Ten wyścig będzie miał ogromne znaczenie dla Francuza. Był pod presją przez 70 okrążeń i nie popełnił żadnego błędu. Sebastian dręczył go przez cały ten czas.

Miał szczęście, mogąc być przed nim, ale gdy się już tam znalazł, to wykorzystał swoją szansę. Pokonał też swojego kolegę z zespołu. Te wszystkie czynniki pomogą my zbudować pewność siebie. Teraz już wie, że gdy dostanie szansę wygrania wyścigu, jest w stanie to zrobić. Wygrywał już wcześniej w niższych kategoriach, ale F1 to krok wyżej – i dał radę na najwyższym szczeblu.

Autor: 
Michelle Foster tłum. Michał Gąska
Polub Plportal.pl:

Reklama