Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Żużel: Co z kontraktem Cieślaka w reprezentacji?

Reklama

śr., 07/17/2019 - 14:23 -- izabela.szkatula

Zgodnie z pierwotnymi planami w 2019 roku podczas finału Drużynowego Pucharu Świata w Gorzowie Wlkp. miała się zakończyć praca Marka Cieślaka w reprezentacji Polski. Formułę rozgrywek zmieniono, a na razie nic nie wskazuje, by trener drużyny narodowej miał się zmienić. Co więcej, już trwają rozmowy nad przedłużeniem współpracy!

 

- Umowa wygasa w tym roku. Na razie miałem jedno nieformalne spotkanie z przewodniczącym GKSŻ Piotrem Szymańskim, na którym padła deklaracja przedłużenia współpracy. Jestem zdrowy i spokojnie dam radę poprowadzić kadrę w kilku meczach rocznie. Zespół mamy fajny i szkoda byłoby rezygnować. Powiedziałem więc, że jestem gotowy. Reszta zależy już od władz PZM - mówił niedawno szkoleniowiec kadry.
Podobnie wygląda sytuacja po stronie działaczy. Obecnie nikt w PZM nie rozważa zmiany na stanowisku trenera, a działacze są zadowoleni z kierunku w jakim podąża drużyna. Z podpisaniem stosownych dokumentów na razie nikt się nie spieszy, ale nie jest też tak, że ostateczna decyzja w tej sprawie zależy od wyniku reprezentacji w finale Speedway of Nations. Obecnie trener skupia się na swojej pracy, a umowa zostanie podpisana zapewne dopiero pod koniec sezonu.
Cieślak trenerem reprezentacji jest nieprzerwanie od 13 lat, a w tym czasie zdołał zdobyć z drużyną narodową aż 10 medali Drużynowego Pucharu Świata (w tym aż siedem złotych), a także złoty medal The World Games oraz brązowy krążek w zeszłorocznej edycji Speedway of Nations.

Autor: 
Mateusz Puka
Źródło: 

Przegląd Sportowy

Polub Plportal.pl:

Reklama