Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Wiara w wielkość może zgubić Falubaz!

Reklama

pt., 08/02/2019 - 14:23 -- izabela.szkatula

Jeszcze niedawno sam awans Stelmet Falubazu Zielona Góra do fay play-off stał pod dużym znakiem zapytania, a w klubie było bardzo nerwowo. Wystarczyły jednak dwa zwycięstwa z rzędu: w Lublinie (49:41) i w derbach Ziemi Lubuskiej z truly.work Stalą Gorzów (57:33), a nastroje zmieniły się diametralnie. Dziś znów w Zielonej Górze coraz głośniej mówi się o wymarzonym awansie do finału PGE Ekstraligi.

- Sercem jestem za Falubazem, ale niepokoi mnie ta wielka radość po wygranych derbach z Gorzowem. Nie ma się z czego cieszyć, bo Stal jest tak słaba, że w pierwszej lidze miałaby problem z wygraniem meczu - stwierdził były żużlowiec zielonogórzan, Jan Krzystyniak.

- Naprawdę nie ma co oceniać wartości drużyny zielonogórskiej po niedzielnym spotkaniu. To może być bardzo złudne i zaprowadzić żużlowców Falubazu w ciemną uliczkę. Gdy byłem trenerem to bardzo się bałem przed ligą sparingów ze słabymi drużynami. Takie mecze nie dały żadnego obrazu drużyny, a tylko złudnie utwierdzały moich zawodników o tym, że są w wielkiej formie. A mecz ze Stalą był dla gospodarzy właśnie takim sparingiem ze słabeuszem - przyznał ekspert.

Zielonogórzanom do zakończenia rundy zasadniczej pozostały trzy mecze. Aktualnie z dorobkiem 16 punktów zajmują trzecie miejsce w tabeli, gwarantujące awans do play-offów. - Jeśli uwierzą w swoją wielkość i pomyślą, że awans mają w kieszeni, to będą zgubieni. Wciąż muszą być niesamowicie zmobilizowani. Jutro czeka ich mecz w Grudziądzu i wcale nie będą w nim faworytem. Chociaż kibicuję zielonogórzanom, to stawiam, że tam przegrają i to za trzy punkty (w pierwszym meczu Stelmet Falubaz wygrał ledwo 46:44 - przyp. red.). Wtedy, gdyby jeszcze na dodatek forBet Włókniarz Częstochowa wywiózł trzy punkty z Lublina, walka o play-offy rozpocznie się od początku - ocenił Krzystyniak.

Analizując tabelę i kalendarz pozostałych spotkań zielonogórzanie faktycznie powinni się mieć na baczności. Gdyby przegrali i stracili bonus z MrGarden GKM-em, to obie drużyny zrównają się punktami, a forBet Włókniarz (w przypadku wygranej ze Speed Car Motorem) może się do nich zbliżyć na ledwie punkt. Wówczas, marząc o play-offach, Stelmet Falubaz musiałby zdobyć punkty w obu pozostałych meczach: z Betard Spartą Wrocław (u siebie) i Get Well Toruń (na wyjeździe). Trzy punkty wywiezione z MotoAreny mogą nie wystarczyć, bo zielonogórzanie będą mieli gorszy bilans bezpośrednich pojedynków zarówno z Włókniarzem, jak z i GKM-em.

Autor: 
Arkadiusz Adamczyk
Źródło: 

Przegląd Sportowy

Polub Plportal.pl:

Reklama