Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Nowa data żużlowego Grand Prix na PGE Narodowym

Reklama

sob., 03/28/2020 - 23:17 -- Anonim (niezweryfikowany)

Polski Związek Motorowy kilka dni temu podjął decyzję o przesunięciu imprezy otwierającej tegoroczny cykl Grand Prix, która pierwotnie miała odbyć się 18 maja. Na nowy termin wyznaczono 8 sierpnia.

Rozwijająca się pandemia koronawirusa uniemożliwia rozegranie największych zawodów żużlowych w kraju w przewidywanym terminie. W związku z obecną sytuacją Polski Związek Motorowy wraz z Międzynarodową Federacja Motocyklową zdecydowali się przenieść zawody na 8 sierpnia. Mimo ustalenia nowej daty organizatorzy zaznaczają, że w przypadku, gdyby konieczne było kolejne przełożenie, zawody zostaną rozegrane najpóźniej w październiku lub wcale.

Problem stanowi pogoda i odpowiednie warunki atmosferyczne, które mają ogromne znaczenie przy tworzeniu nawierzchni na stadionie narodowym. Dodatkowo wyznaczenie nowego terminu wymaga konsultacji i sprawdzenia czy stadion jest aktualnie dostępny, aby takie zawody rozegrać. Bilety kibiców, które zakupione zostały na 18 maja utrzymują swoją ważność.

Kiedy początek sezonu?

Większość zawodników wciąż nie przegotowuje się do pierwszych meczów, które zostały znacznie opóźnione. Niektóre kluby nawet zabroniły swoim zawodnikom treningów, co ma znaczny wpływ na ich obecną sytuację, również tą finansową. Władze Premiership ‒ ligi brytyjskiej ogłosili, że żużlowcy na tor będą mogli wrócić najwcześniej 15 czerwca. Liga szwedzka wystartuje na natomiast najszybciej 2 czerwca. W Polsce PGE Ekstraliga odwołała pierwsze cztery kolejki, a starty mają ruszyć 22 maja. Rozważa się również rozpoczęcie sezonu bez udziału publiczności, tak aby nie narażać kluby na jeszcze większe straty finansowe.

Autor: 
Agnieszka Żarnowiecka
Źródło: 

Przegląd Sportowy

Polub Plportal.pl:

Reklama