Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Lekarz Golloba mówi o uszkodzeniu rdzenia kręgowego i kręgu TH7

Reklama

ndz., 04/23/2017 - 16:39 -- zzz

Powiało optymizmem po informacji od Zbigniewa Bońka na Twitterze, ale Cezary Rybacki, lekarz Tomasza Golloba, mówi że sytuacja żużlowca jest bardzo poważna. Uszkodzony jest rdzeń i kręg TH7.

Po informacji Zbigniewa Bońka na Twitterze powiało optymizmem. Były znakomity piłkarz, prezes PZPN, przekazał że z Tomaszem Gollobem, który uległ wypadkowi na crossie, wszystko jest w porządku. Tych doniesień nie potwierdza Cezary Rybacki, lekarz od wielu lat związany z mistrzem.

 

 W tej chwili Tomasz jest na bloku operacyjnym w rękach profesora Marka Harata - mówi nam Rybacki. - Zawodnik ma uszkodzony rdzeń kręgowy i kręg TH7. Dodatkowo ma stłuczone oba płuca. Badania nie wykazały żadnych uszkodzeń głowy, ale czucia w nogach nie ma - przyznaje lekarz.

Jak się dowiedzieliśmy Tomasz nie pamięta samej chwili wypadku, ale teraz nie ma to większego znaczenia. Wszystko w rękach Harata, który wyciągał mistrza już z niejednej opresji. Wypada mieć nadzieję, że profesor postawi legendę polskiego speedwaya na nogi.

 

Aktualizacja:

 

Tomasz Gollob już po operacji. Niestety, nie ma dobrych informacji. Profesor Marek Harat, który zajął się mistrzem po wypadku, poinformował, że nie ma urazów głowy, ale może się okazać, że Tomasz już nie odzyska czucia od pasa w dół.

Tomasz Gollob już jest w rękach profesora Marka Harata. Będzie operacja?
- Doszło do bardzo poważnego uszkodzenia rdzenia kręgowego, choć nie został przerwany - powiedział Harat dla TVP3 Bydgoszcz. - Trudno powiedzieć, czy odzyska funkcje. Tomaszowi grozi głęboki niedowład, a może nawet porażenie ruchowe. Niczego nie przesądzamy, najbliższe dni i tygodnie zdecydują. Może to jednak oznaczać koniec karier

Autor: 
Dariusz Ostafiński
Źródło: 

WP SportoweFakty / Łukasz Łagoda

Polub Plportal.pl:

Reklama