Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Cieślak: Mierzymy w złoto!

Reklama

pt., 07/19/2019 - 14:03 -- izabela.szkatula

Marek Cieślak wprost przyznaje, że do Rosji jedzie po złoty medal Speedway of Nations. Trener wiąże z imprezą wielkie nadzieje.

Marek Cieślak, myśli o imprezie od kwietnia, kiedy to musiał podać piątkę zawodników, którzy wezmą udział w półfinale, a następnie w finale. Ostateczną trójkę podał dwa tygodnie temu. Jak sam przyznaje – nie miał wątpliwości, kto powinien wziąć udział.

Początkowo jechać mieli Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski, jednak ten drugi doznał kontuzji w Grudziądzu. Dlatego też w półfinale w Landshut zastąpił go Patryk Dudek. Wybierając parę seniorów, Cieślak bez cienia wątpliwości postawił na dwóch obecnie najlepszych polskich żużlowców.

- Uważam, że Bartek Zmarzlik i Maciek Janowski są w dobrej formie, podobnie zresztą jak Maksym Drabik. Jedziemy z dużymi nadziejami. Powiem wprost, że stać jest nas na wszystko, na każdy wynik. Oczywiście mierzymy w złoty krążek, choć zdajemy sobie sprawę, że faworytami są Rosjanie. Dlatego każde miejsce na podium uznam za dobre – komentuje trener.   

Autor: 
Izabela Szkatuła
Źródło: 

Przegląd Sportowy

Polub Plportal.pl:

Reklama