Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Stan zdrowia zawodnika BMX Connora Fieldsa poprawił się

Reklama

sob., 07/31/2021 - 17:29 -- MagdalenaL

W czwartek odbył się półfinał olimpijski, podczas którego zawodnik BMX Connor Fields miał wypadek. Doszło podczas niego do krwotoku mózgu.

28 letni zawodnik, który w 2016 roku zdobył tytuł olimpijski, został już przeniesiony z oddziału intensywnej terapii w szpitalu w Tokio.

Poznawczo radzi sobie dobrze. Wie gdzie się znajduje, zna datę swoich urodzin, poznaje ludzi, powiedział w rozmowie z amerykańskim pismem USA Today ojciec sportowca Mike. Lekarze powiedzieli, że nie znaleźli innych obrażeń, powiedział w swoim oświadczeniu organ zarządzający wyścigami rowerowymi w Stanach Zjednoczonych USA Cycling. Connor Fields został przeniesiony z oddziału intensywnej terapii, lecz ma jeszcze pozostać w szpitalu, dodali.

Zawodnik pochodzący z Las Vegas był jednym z głównych faworytów do złota. Na pierwszym zakręcie podczas półfinału igrzysk Amerykanin miał wypadek, podczas którego spadł z dużą siłą.

Na oddziale intensywnej terapii w szpitalu St Luke's International Hospital, na którym przebywał Fields towarzyszył mu lekarz drużyny olimpijskiej USA, zespół medyczny i trenerzy USA Cycling.

Czym jest krwotok mózgu?

Według brytyjskiej organizacji charytatywnej Headway wspierającej osoby dotknięte urazami głowy, krwotok mózgu to “krwawienie w lub wokół mózgu w wyniku pękniętego tętniaka bądź silnego uderzenia w głowę”.

Diagnozę dotyczącą urazu głowy można postawić po przeprowadzeniu tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego głowy.

Organizacja podaje, że dzięki szybkiej diagnozie i leczeniu można w wielu przypadkach całkowicie wyleczyć urazy głowy czy mózgu, bez trwałych skutków.

Autor: 
Tłum. Alicja Jurałowicz
Polub Plportal.pl:

Reklama