Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Christian Eriksen spotkał się z kolegami z Interu, jako że zaczyna swoją drogę do powrotu do zdrowia

Reklama

ndz., 08/08/2021 - 00:26 -- MagdalenaL

Włoski klub we środę poinformował, że Christian Eriksen wrócił na boisko treningowe Interu Mediolan po raz pierwszy od czasu tragicznego wypadku, jakim było zatrzymanie akcji serca piłkarza podczas meczu w barwach Danii na Euro 2020.

Grający na pozycji pomocnika Eriksen upadł podczas pierwszego meczu swojego kraju przeciwko Finlandii 12 czerwca w Kopenhadze i jeszcze na boisku otrzymał natychmiastową pomoc, która ocaliła jego życie.

Teraz wrócił do Włoch i odwiedził swoich klubowych kolegów w centrum sportowym Suning Training Centre.

„Duński pomocnik spotkał się z dyrektorami klubu, trenerem, kolegami z drużyny i całym obecnym personelem. Eriksen ma się dobrze i jest w doskonałej formie fizycznej i psychicznej” – napisano na stronie internetowej klubu.

„Eriksen będzie teraz stosował się do programu rekonwalescencji zaproponowanego przez duńskich lekarzy w Kopenhadze, którzy będą również koordynować obserwacje kliniczne”.

„Personel medyczny Interu będzie rzecz jasna informowany na bieżąco w trakcie całego procesu”.

Agencja prasowa Reuters sądzi, że obecnie dla Eriksena nie planuje się dalszych badań lekarskich w Mediolanie.

Po swoim upadku 29-latek miał wszczepiony implant kardiowertera-defibrylatora (ICD), rodzaj rozrusznika, który może zapobiec śmiertelnemu zatrzymaniu akcji serca poprzez wyładowanie wstrząsu, który przywraca regularny rytm serca.

Przyszłość jego kariery pozostaje jednak niepewna, ponieważ Eriksen nie będzie mógł grać we Włoszech, dopóki urządzenie nie zostanie usunięte.

„Eriksen nie może dostać zielonego światła na grę we Włoszech” – powiedział w lipcu stacji radiowej Kiss Kiss Francesco Braconaro, członek komitetu naukowo-technicznego Włoskiego Związku Piłki Nożnej.

„Jeśli graczowi zostanie usunięty defibrylator, a zatem potwierdzi to to, że ​​patologia może zostać zażegnana, może wrócić do gry dla Interu”.

Eriksen przeszedł do Interu z Tottenhamu Hotspur w styczniu 2020 roku i strzelił dla klubu osiem goli w 60 meczach, odgrywając kluczową rolę w ich pierwszym do 11 lat triumfie w Serie A w zeszłym sezonie.

Autor: 
tłum. Julia Barć
Polub Plportal.pl:

Reklama